Chuwi HiGame – miniPC z KabyLake G

Pamiętacie NUC’a Hades Canyon? Służący m.in. do gier miniaturowy komputer Intela ma swoich naśladowców. Mało kto chyba spodziewał się, że jednym z nich będzie firma Chuwi, słynąca raczej z tabletów i budżetowych laptopów niż komputerów stacjonarnych. Jej najnowsze dziecko, HiGame, zapowiada się dość interesująco.

Minimalistyczny design jest dość przyjemny dla oka (fot. Chuwi)

W miniaturowym komputerze znajduje się czterordzeniowy procesor Intel Core i7-8709G, a więc jednostka o taktowaniu 3,1 GHz (4,1 GHz Boost) i z wbudowanym układem graficznym AMD Radeon RX Vega M GH. To powinno wystarczyć do dość swobodnego grania w tytuły e-sportowe, a na średnich ustawieniach graficznych także w bardziej wymagające gry klasy AAA. Reszta specyfikacji obejmuje 256-gigabajtowy SSD oraz 8 GB RAM.

Producent zapowiedział też wersję z układem Core i5-8305G, wyposażoną w 128-gigabajtowy dysk SSD. Chuwi chętnie korzysta z crowdfundingu jako formy promocji i nie inaczej jest tym razem. Ceny obu wersji są dość atrakcyjne jeśli przyrównać je do podobnego im NUC’a. Za tańszy model należy wyłożyć 999 dolarów (około 3600 zł) przy czym docelowo ma to być 1299 dolarów (4600 zł). Za droższy producent obecnie życzy sobie 1299 dolarów (3600 zł), a po ustaniu startowej oferty promocyjnej 1499 dolarów (około 5400 zł). Nasuwa się więc dość jasny wniosek: skoro Chuwi nie zdołało znacząco obniżyć ceny urządzeń opartych o KabyLake G, oznacza to, że Intel bardzo wysoko wycenił tę platformę dla swoich partnerów.

Więcej:bezcatnews