Ciekawe wieści o Xiaomi Mi 8

Xiaomi ma w zasadzie dwie linie flagowych telefonów: bezramkowe Mi Mix oraz odrobinę bardziej tradycyjne Mi. O ile tegoroczny przedstawiciel pierwszej z nich, Mi Mix 2S (tu sprawdzicie cenę) jest na rynku już od jakiegoś czasu, to na Mi 8 jeszcze czekamy. I zapewne nie będziemy musieli czekać już zbyt długo, bo chociaż data premiery nie jest jeszcze oficjalnie znana, to możemy spodziewać się iż nastąpi ona już za kilka dni: 31 maja.
Ciekawe wieści o Xiaomi Mi 8

Co wiemy na tę chwilę o Xiaomi Mi 8? Jego specyfikacja (przypominam, że to nieoficjalne dane) będzie zbliżona do większości flagowców z pierwszej połowy 2018 roku. Sercem jest więc procesor Qualcomm Snapdragon 845, mający do dyspozycji 6 GB pamięci RAM. Zdjęcia opakowania wydają się to potwierdzać. Co ciekawe, z pudełka możemy wyczytać iż Mi 8 będzie wyposażony w podwójny GPS. Trudno jednak na tę chwilę powiedzieć, co miałoby to zmieniać i w jaki sposób dwa moduły GPS są lepsze niż jeden.

Rocznica to jedno, ale może Xiaomi chce po prostu dogonić Apple i oferować swoje modele Mi jako “androidowy odpowiednik” iPhone’a? (fot. GSMArena via /Leaks)

Aparat główny składa się z dwóch modułów, z czego jeden ma mieć rozdzielczość 20 MPIx. Te są umieszczone pionowo w lewym górnym narożniku tylnej części urządzenia. Z przodu znajduje się głównie wyświetlacz, o dość wąskich ramkach i często stosowanym obecnie notchu.

Z pudełka można wyczytać także, że w zestawie znajdują się, poza samym telefonem: kablem USB typu C oraz przejściówka USB typu C do audio. To oznacza, że mini Jacka zabraknie w Mi 8. Nie powinno to nikogo dziwić, gdyż jego poprzednik, Mi 6 także nie był wyposażony w 3,5-milimetrowe gniazdo audio.

Dla tych, którzy nie śledzili tematu flagowca Xiaomi krótka informacja na koniec. Zauważyliście zapewne, że firma niejako przeskoczyła numer 7 wśród swoich topowych telefonów, prawda? Nie jest to jednak efekt chińskiego przywiązania do wiary w znaczenie liczb (jak w przypadku One Plus 4), a … rocznicy. Xiaomi obchodzi bowiem swoje 8 urodziny, a Mi 8 będzie tym samym telefonem jubileuszowym. | CHIP

Więcej:bezcatnews