Czy iPhone X Tesla okaże się hitem?

Jak podaje na swojej stronie rosyjski producent (a właściwie “stylista”) luksusowych wersji smartfonów, najnowszy produkt o wiele mówiącej nazwie iPhone X Tesla, to model inspirowany postaciami trzech wizjonerów: Nikola Tesli, Steve’a Jobsa i Elona Muska.
Caviar iPhone X Tesla
Caviar iPhone X Tesla

https://youtu.be/qkPvJ6MgZS8

Zmodyfikowany iPhone X w wydaniu rosyjskiej firmy został – jako pierwszy model w ofercie Caviar – wyposażony w panel fotowoltaiczny, umieszczony na plecach urządzenia (jest w związku z tym o ponad 8 mm grubszy niż oryginał). Energia słoneczna ma służyć oczywiście do ładowania akumulatora iPhone’a X. Niestety rosyjska firma nie zdradza wydajności wbudowanego panelu, ani czasu ładowania baterii smartfonu za jego pomocą. Wydaje się, że to jest w istocie szczegół. Ważniejsza jest obudowa: włókno węglowe i dużo czerwonego złota. Trochę razi brak choćby kryształów Swarovskiego. Najwyraźniej jednak nie można mieć wszystkiego.

Caviar iPhone X Tesla
Początkowo miało powstać tylko 99 egzemplarzy (fot. Caviar)

Model iPhone X Tesla miał pierwotnie powstać wyłącznie w liczbie 99 sztuk. Jednak uroda, bądź cena spowodowały, że powstanie aż 999 egzemplarzy. Każdy z nich ma wygrawerowany (oczywiście w złocie) swój własny numer seryjny.

Caviar iPhone X Tesla
Steve Jobs, miłośnik minimalizmu, zapewne straciłby mowę na widok takiej wersji iPhone’a X (fot. Caviar).

iPhone X Tesla w wersji z 64 GB pamięci wewnętrznej wyceniony został na 284 tysiące rubli (czyli 16 640 zł), natomiast za wersję z 256 GB pamięci trzeba zapłacić 299 tysięcy rubli (ok. 17 520 zł). | CHIP

Powiązane treści:

Smartfon dla seniora – jaki wybrać?