Czy ośmiornice to kosmici?

Autorzy naukowego artykułu pt. “Cause of Cambrian Explosion – Terrestial or Cosmic” opublikowanego w periodyku “Progress in Biophysics & Molecular Biology” sugerują, że niektóre formy życia na naszej planecie… nie powstały na niej. Badacze postawili hipotezę, że głowonogi, czyli gromada charakterystycznych morskich mięczaków, do których zaliczamy m.in. ośmiornice, mątwy czy kalmary to istoty, które mogły powstać przy udziale obcych, tj. pozaziemskich form życia.

Tych, którzy w tym momencie widzą ogarniętych misyjną gorączką humanoidalnych obcych grzebiących w kodzie genetycznym ziemskich gatunków musimy niestety rozczarować. Badacze mając na myśli wpływ pozaziemski dowodzą, że charakterystyczny, o zdumiewającej złożoności genom ośmiornic został w przeszłości zmodyfikowany w wyniku oddziaływania np. wirusa pozaziemskiego pochodzenia.

Pokrótce chodzi o to, że generalnie genom wszystkich prawie zwierząt na naszej planecie jest w pewien sposób podobny i z analizy kodu genetycznego różnych gatunków można wyczytać pewne cechy wspólne. W przypadku ośmiornic różnice są wyraźnie większe niż pomiędzy innymi gatunkami. Złożoność genomu tych morskich mięczaków jest olbrzymia, o czym może świadczyć choćby to, że ośmiornice mają 33 tysiące więcej genów kodujących białka niż ludzki genom.

Niektórzy badacze, którzy kwestionują fakt, że współczesne głowonogi to produkt wyłącznie ziemskiej ewolucji, posuwają się nawet jeszcze dalej, dopuszczając nie tylko ingerencję pozaziemskich wirusów w genom tych zwierząt, ale wręcz zakładając, że dzisiejsze ośmiornice to dalecy potomkowie istot, które na Ziemię trafiły zamrożone w lodowej komecie. | CHIP.

Ośmiornica

Więcej:kosmoswirusy