Czy Twitter usunie oferty Xanaxu z serwisu?

Jak donosi serwis BBC Tech, Twitter (a także Instagram) zostały skrytykowane przez posła brytyjskiej Partii Pracy za nie usuwanie postów reklamujących sprzedaż Xanaxu bez recepty.

Xanax (substancja czynna to alprazolam) to silny  lek psychotropowy należący do grupy benzodiazepin. Producentem oryginalnego leku jest firma Pfizer Europe. W serwisach społecznościowych oferowane są natomiast albo generyczne wersje leku, albo wręcz podróbki. Tymczasem coraz większym problemem, nie tylko w Wlk. Brytanii, w której zwrócono uwagę na sprzedaż np. Xanaxu, jest coraz powszechniejsze stosowanie środków psychotropowych przez młodych ludzi, którzy często kupują je z różnych dziwnych sklepów online. Adresy pozyskują właśnie dzięki postom np. na Twitterze.

“Myślę, że firmy z branży social media muszą podjąć większe i szybsze działania, aby powstrzymać tych dealerów przed sprzedażą Xanaxu online” –  powiedział w rozmowie z BBC poseł Bambos Charalambous

Sprawdziliśmy, że choć jedno z kont umożliwiających dotarcie do informacji o zakupie Xanaxu i podobnych środków online zostało zamknięte, to nic nie stoi na przeszkodzie, by w dalszym ciągu na Twitterze bez trudu znaleźć oferty leków takich jak Xanax, Adderall czy Ritalin oraz substancji psychoaktywnych typu ecstasy czy metaamfetamina itp. Do wyboru, do koloru.