DC Universe to kolejna platforma VOD

Warner Bros. zaprezentowało nazwę i logotyp swojego nowego serwisu VOD. DC Universe, bo takie miano otrzymała usługa, zadebiutuje w tym roku w USA, w bliżej nieokreślonym terminie. Nie wiadomo kiedy platforma pojawi się na innych rynkach. Wiemy już natomiast co amerykańscy widzowie będą mogli obejrzeć w pierwszej kolejności.
dc universe
dc universe

Spośród ogłoszonych tytułów najciekawiej brzmi “Swamp Thing”, serial oparty o fabułę komiksowej sagi o potworze z bagien. Zobaczymy tu historię Abby Arcane, młodej naukowiec, która wraca do rodzinnego domu w stanie Luizjana, aby zbadać groźnego wirusa bagiennego. Na miejscu dziewczyna zakochuje się w jej koledze po fachu, który ginie w tajemniczych okolicznościach, a następnie odradza się jako tytułowe monstrum. Za serial odpowiadają Mark Verheiden (“Daredevil”) oraz James Wan (“Aquaman”).

Kolejne propozycje to aktorski serial “Titans” opowiadający historię Młodych Tytuanów. W tytułowej roli zobaczymy Brentona Thwaitesa jako Robina, Annę Diop jako Starfire, Teagan Croft w roli Raven i Ryana Pottera jako Beast Boya. Wznowiony zostanie też animowany serial Liga Młodych – trzeci sezon będzie nosił podtytuł “Outsiders”. Ostatnią z ogłoszonych produkcji będzie półtoragodzinny, również animowany serial o Harley Quinn.

“Swamp Thing” został już raz zekranizowany w 1982 roku. (fot. YouTube)

Krok Warner Bros. nie powinien nikogo dziwić. Firma nie może sobie pozwolić na to, by być w tyle za konkurencyjnym uniwersum Marvel, do którego prawa posiada Disney. Ten ostatni jak wiemy, kilka miesięcy temu zapowiedział powstanie swojej własnej platformy VOD, która przejmie udostępniane do tej pory na Netflixie i Hulu filmy i seriale należące do marki. Wkraczamy powoli w czasy, w których wielkie wytwórnie będą walczyć innymi metodami o portfel konsumentów. Chcąc oglądać ulubionych bohaterów widzowie będą musieli opłacać już nie jeden, ale kilka abonamentów VOD. | CHIP