Debiutuje kolejny flagowy smartfon: LG G7 ThinQ

Sercem obliczeniowym nowego smartfonu koreańskiej marki, modelu LG G7 ThinQ jest chipset Qualcomm Snapdragon 845 wspomagany przez – zależnie do wersji wyposażenia – 4 lub 6 GB pamięci RAM oraz 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej. Smartfon LG G7 ThinQ wyposażony jest w spory 6,1-calowy wyświetlacz. To niemal pół cala większa przekątna niż we flagowcu LG poprzedniej generacji, ale w tym przypadku szerokość ekranu pozostała bez zmian, zmieniły się proporcje. Te w nowym modelu LG wynoszą 19,5:9. Ekran smartfonu wyróżnia się wysoką rozdzielczością, wynoszącą 3120 x 1440 pikseli (co daje gęstość pikseli na poziomie 564 ppi). Tych, którzy spodziewali się ekranu OLED musimy rozczarować. LG zdecydowało się na panel typu IPS LCD z subpikselami RGBW. Dodatkowe, białe subpiksele mają zapewnić wyjątkowo wysoką jasność ekranu w tym modelu smartfona.
LG G7 ThinQ
LG G7 ThinQ

LG G7 ThinQ
LG chwali się, że nowy smartfon został przetestowany przez armię USA, czy to przekona klientów? (fot. LG).

LG w oficjalnym komunikacie prasowym, przedstawiającym najnowszy smartfon, zachwala jego trwałość i wytrzymałą konstrukcję, która – jak podają przedstawiciele koncernu – sprostała wymogom militarnego standardu MIL-STD 810G. Od strony praktycznej oznacza to mocną aluminiową obudowę dodatkowo obleczoną z obu stron w hartowane szkło Gorilla Glass 5 oraz pyłoszczelność i wodoszczelność (IP68).

LG G7 ThinQ
Nowy smartfon LG ma “jeszcze inteligentniej” robić zdjęcia (fot. LG).

Dzisiejsze smartfony pełnią często rolę aparatów cyfrowych i kamer. Do tych zadań nowy LG G7 ThinQ powinien być przyzwoicie przygotowany (choć faktyczną odpowiedź na pytanie o jakość fotografii dostarczą nam dopiero własne testy tego sprzętu). Urządzenie wyposażono w podwójny aparat tylny (2 x 16 MP) z obiektywem super-szerokokątnym (F1.9 / 107°) oraz bardzo jasnym obiektywem o standardowym kącie obserwacji (F1.6 / 71°). Miłośnicy selfie otrzymują do dyspozycji przedni aparat o rozdzielczości 8 MP i parametrach optyki: F1.9 / 80°.

Słowo “ThinQ” użyte w nazwie ma oznaczać zastosowane w tym modelu algorytmy sztucznej inteligencji, które mają m.in. wspomóc amatorów cyfrowej fotografii. Model LG G7 ThinQ wyposażono w 19 trybów “inteligentnego” wykonywania zdjęć. Nowe LG jest kolejnym smartfonem, którego aparat ma zaawansowany tryb portretowy, efekt bokeh i inne “magiczne” funkcje cyfrowej fotografii wspomaganej uczeniem maszynowym.

Nowy smartfon LG dostarczany będzie z preinstalowanym systemem Android 8 Oreo, energii do pracy dostarcza wbudowany, niewymienny akumulator o pojemności 3000 mAh. Jeżeli chodzi o ceny i dostępność na polskim rynku, komunikat w tej sprawie polski oddział LG opublikuje na przełomie maja i czerwca. | CHIP