Międzynarodowy dzień bez komputera

Jako serwis traktujący o technologii czasami też czujemy potrzebę uwolnienia się od otaczających nas kabli, połyskliwych ekranów i współczesnej “szklanej pogody”. Odpoczynek od niebieskiej poświaty może dobrze wpłynąć na nasze samopoczucie, a także zdrowie. Sprawdzanie powiadomień w telefonie warto zastąpić przerzucaniem stron w analogowej książce (byle nie w czytniku e-booków!), a stukanie w klawiaturę komputera – rzucaniem frisbee.
Międzynarodowy dzień bez komputera

Symbolem dnia bez komputera jest symbol przełącznika on/off (graf. Shutdown Day)

Na pomysł dnia bez elektroniki wpadli w 2007 roku Denis Bystrow i Mikołaj Kudrewatyk z Kanady. Uruchomili oni stronę internetową, na której jednak dziś niestety można znaleźć tylko reklamy. Ich niewinna z pozoru akcja zyskała niespodziewanie stosunkowo dużą popularność na świecie i była powtarzana aż do 2009 roku. Szacuje się, że od komputerów dzięki tej kampanii odeszło na dobę 50 tysięcy użytkowników.

Niezależnie jednak od tego, że od 10 lat w mediach nie słyszymy o tym święcie, naszym zdaniem warto kilka razy w roku odłożyć smartfony i komputery, dzięki czemu będziemy mogli skupić się na podziwianiu przyrody, która rozkwita za oknem. | CHIP

Więcej:trendy