HP poszerza markę Omen

HP dość późno “odkryło” sprzęt gamingowy. Marka Omen pojawiła się na rynku w 2016 roku, kiedy wszyscy spośród największych konkurentów mieli już swoje komputery dla graczy. HP odrabia jednak te straty z godną podziwu prędkością. Podczas “HP Gaming Festival in Beijing” amerykańska firma zaprezentowała kilka nowych urządzeń dla graczy.
HP poszerza markę Omen

Laptop HP Omen 15 nowej generacji

Laptopy dla graczy HP Omen wpisały się już dobrze w obraz sklepowych półek z notebookami gamingowymi. HP odświeżyło właśnie swojego piętnastocalowego Omena. Nowa wersja będzie wyposażona w procesory Intel Core i7 oraz Core i5 generacji ósmej, klasy H, czyli sześciordzeniowe układy zaprojektowane właśnie pod kątem wysokiej wydajności niezbędnej w grach.

Wygląd nowego Omena 15 (na zdjęciu po prawej) zdradza, jaka jest jego grupa docelowa. Jest też znacznie mniejszy niż dotychczasowy model. Efekt uzyskano poprzez przebudowanie zawiasów i zmniejszenie ramek ekranu (fot. HP)

Wewnątrz znajdą się także karty graficzne GeForce GTX 1070 Max-Q. To wydajne, chociaż zaprojektowane także z myślą o energooszczędności GPU, których moc obliczeniowa jest wystarczająco wysoka by swobodnie uruchamiać właściwie wszystkie gry obecne na rynku. Pojawią się prawdopodobnie także modele z niższymi GPU.

Omen 15 w nowej odsłonie (fot. HP)

Komputery HP Omen 15 nowej generacji są wyposażone, podobnie jak większość laptopów gamingowych tzw. średniej półki, w dwa sloty na RAM, co pozwala zainstalować wewnątrz maksymalnie 32 GB pamięci DDR4. Producent zwraca uwagę na możliwość wyboru matryc ekranu. W HP Omen 15 znajdą się bowiem 144 Hz matryca Full HD, 60 Hz full HD oraz 60 Hz 4K. W części konfiguracji znajdzie się także technologia NVIDIA G-Sync. Głośniki, podobnie jak w poprzedniej generacji, są dziełem Bang&Olufsen. Nowy HP Omen 15 jest też wyraźnie mniejszy od poprzednika, dzięki ograniczonej wielkości ramek ekranu.

Ciekawi jesteśmy jak nowy HP Omen 15 będzie radził sobie z chłodzeniem (fot. HP)

Cena na polskim rynku nie jest jeszcze znana, chociaż producent podał, że najtańsza konfiguracja będzie kosztowała w Europie 999 euro (ok. 4300 zł).

Słuchawki HP Omen Mindframe

Wśród nowości pokazanych przez HP w Pekinie pojawiły się także słuchawki Omen Mindframe. Co jest nietypowego w nowych słuchawkach HP? Chłodzenie.

HP podaje, że 46 proc. graczy jako najbardziej istotną cechę słuchawek podaje komfort użytkowania. Przy temperaturach panujących obecnie nietrudno o myśl, że w słuchawkach przydałoby się chłodzenie. HP Omen Mindframe wykorzystują zjawisko termoelektryczne, by odprowadzić ciepło na zewnątrz nausznika. Co ciekawe, poziom chłodzenia jest regulowany w oprogramowaniu Omen Command Center.

Słuchawki z odprowadzaniem ciepła? Ten pomysł podoba mi się bardziej niż zwykle, zważywszy, że pod koniec maja temperatura za oknem sięga 35 st. (fot. HP)

Druga sprawa to dźwięk. Słuchawki Omen Mindframe wyposażone zostały w system DTS Headphone:X 10 oraz wirtualny dźwięk 7.1. Producent zapewnia, że nowe słuchawki oferują wysokiej jakości dźwięk, przy jednoczesnej wygodzie użytkowania. Korzystają one z interfejsu USB i mogą być używane zarówno z PC, jak i z konsolami.

Cena na rynkach europejskich niestety będzie wysoka: 199 euro, co przekłada się na około 860 złotych.

Klawiatura, myszy i podkładki Omen

Wśród nowości pojawiły się także dwie myszy oraz klawiatura. Ta ostatnia, HP Sequencer, wyposażona została w przełączniki optyczno-mechaniczne, aluminiowa konstrukcja, co do której producent twierdzi, że czas reakcji wynosi jedynie 0,2 ms, co jest wartością wyraźnie wyższą niż w przypadku typowych klawiatur mechanicznych.

Klawiatura z przełącznikami optyczno-mechanicznymi HP Omen Sequencer (fot. HP)

Oczywiście, jak przystało na klawiaturę dla graczy, HP Omen Sequencer posiada podświetlenie LED RGB.

Dzięki optyczno-mechanicznym przełącznikom optczas reakcji ma być niesamowicie krótki (fot. HP)

Poza tym HP pokazało dwie nowe myszy: Omen Reactor oraz Omen 400. Pierwsza z nich to wyprofilowana pod prawą dłoń mysz gamingowa z wyższej półki. Jej sensor ma rozdzielczość 16 000 DPI, a zastosowane przełączniki głównych przycisków to konstrukcje optyczno-mechaniczne. Ich czas reakcji to 0,2 ms.

HP Omen Reactor to mysz dla wymagających graczy. 16 000 DPI i szybkie przełączniki z pewnością docenią miłośnicy bardzo dynamicznych gier (fot. HP)

Mysz posiada częściową regulację kształtu. Można dopasować np. tackę, na której spoczywa część dłoni, co pozwala dopasować mysz do różnego rodzaju chwytów. Podobnie jak pozostałe nowości HP, także Omen Reactor posiada podświetlenie LED RGB. Druga z myszy, czyli Omen 400 to znacznie prostszy produkt, skierowany do oszczędnych graczy. Jest to także mysz profilowana, o dość ergonomicznym kształcie i bardziej tradycyjnej konstrukcji. Korzysta bowiem z popularnych przycisków Omron. HP nie podało rozdzielczości sensora urządzenia.

HP Omen 400 to mysz dla graczy wyraźnie tańsza niż kosztowny Reactor fot. HP)

Za klawiaturę Omen Sequencer trzeba będzie zapłacić 180 euro (775 zł), cena myszy Omen Reactor to 80 euro (około 340 złotych), a Omen 400 będzie kosztować 40 euro, czyli około 170 zł.

Podkładka Omen 200 pojawi się w wersji miękkiej i twardej (fot. HP)
Duży plecak, na dużego laptopa. HP Omen X to naprawdę masywny komputer i większość plecaków jest na niego po prostu zbyt mała. Nowy HP Omen Transceptor Backpack jest do niego idealnie dopasowany (fot. HP)

Poza tym HP pokazało także nowe podkładki oraz plecak na laptopa HP Omen Transceptor Backpack, przystosowany do przenoszenia potężnego HP Omen X. | CHIP

Powiązane treści:

Najlepszy laptop HP – ranking laptopów

Więcej:HPOmen