Młode Junaki

Dlatego też, najważniejsi przedstawiciele kartelu z Medellin, kartelu z Cali, a nawet ścigający ich funkcjonariusze DEA, postanowili zawiesić broń i wspólnie wybrać się do Krakowa, aby właśnie w tym miejscu obejrzeć to wielkie, sportowe widowisko. Postanowiliśmy przyjąć na ten szczególny czas polskobrzmiącą nazwę operacyjną “Młode Junaki”. W poczet delegacji, co widać na załączonym zdjęciu wykonanym przed wylotem, wchodzą m.in. Gustavo Gaviria, Fernando Duque, Pacho Herrera, Javier Pena, a nawet sam Pablo Escobar!
Halo piłkarze! M.in. oni będą oglądali wasze mecze… (fot. Młode Junaki)

Halo piłkarze! M.in. oni będą oglądali wasze mecze… (fot. Młode Junaki)

Mimo czasu pokoju, musimy zachować największe możliwe środki bezpieczeństwa by nie rzucać się w oczy i nie wzbudzać podejrzeń. Oglądanie meczów w pubach lub strefach kibica nie wchodzi w grę ze względu na ryzyko dekonspiracji. Wynajęliśmy kilka mieszkań-kryjówek, jednak aby móc bezproblemowo się pomiędzy nimi przemieszczać, potrzebujemy wysokiej klasy, poręcznego projektora, który umożliwi nam szybkie stworzenie profesjonalnego studia meczowego tam, gdzie akurat będziemy się ukrywać. Obawiamy się jedynie o przyciągające uwagę światło bijące z ekranu, jednak planujemy zaopatrzyć się w dodatkowe zasłony i rolety, co by nie zwracać na siebie uwagi sąsiadów.

Liczymy, że Państwa redakcja, ze względu na silną polsko-kolumbijską przyjaźń, przyśle nam jeden projektor w ramach testów przed mistrzostwami. W przeciwnym razie, będziemy musieli podjąć mniej dyplomatyczne kroki, czego bardzo chcielibyśmy uniknąć!

 

  1. Jesteśmy już “po słowie” z Jamesem i resztą naszej drużyny – nie strzelą Polsce więcej niż jednej bramki. Proszę zachować to w tajemnicy i potraktować jako gest dobrej woli z naszej strony.

 

Z wyrazami szacunku,

Steve Murphy

Więcej:bezcatnews