Halo piłkarze! M.in. oni będą oglądali wasze mecze... (fot. Młode Junaki)

Młode Junaki

Drużyna, która ma poczucie humoru - koniecznie przeczytajcie, co napisali o sobie!

Dlatego też, najważniejsi przedstawiciele kartelu z Medellin, kartelu z Cali, a nawet ścigający ich funkcjonariusze DEA, postanowili zawiesić broń i wspólnie wybrać się do Krakowa, aby właśnie w tym miejscu obejrzeć to wielkie, sportowe widowisko. Postanowiliśmy przyjąć na ten szczególny czas polskobrzmiącą nazwę operacyjną „Młode Junaki”. W poczet delegacji, co widać na załączonym zdjęciu wykonanym przed wylotem, wchodzą m.in. Gustavo Gaviria, Fernando Duque, Pacho Herrera, Javier Pena, a nawet sam Pablo Escobar!

Mimo czasu pokoju, musimy zachować największe możliwe środki bezpieczeństwa by nie rzucać się w oczy i nie wzbudzać podejrzeń. Oglądanie meczów w pubach lub strefach kibica nie wchodzi w grę ze względu na ryzyko dekonspiracji. Wynajęliśmy kilka mieszkań-kryjówek, jednak aby móc bezproblemowo się pomiędzy nimi przemieszczać, potrzebujemy wysokiej klasy, poręcznego projektora, który umożliwi nam szybkie stworzenie profesjonalnego studia meczowego tam, gdzie akurat będziemy się ukrywać. Obawiamy się jedynie o przyciągające uwagę światło bijące z ekranu, jednak planujemy zaopatrzyć się w dodatkowe zasłony i rolety, co by nie zwracać na siebie uwagi sąsiadów.

Liczymy, że Państwa redakcja, ze względu na silną polsko-kolumbijską przyjaźń, przyśle nam jeden projektor w ramach testów przed mistrzostwami. W przeciwnym razie, będziemy musieli podjąć mniej dyplomatyczne kroki, czego bardzo chcielibyśmy uniknąć!

 

  1. Jesteśmy już „po słowie” z Jamesem i resztą naszej drużyny – nie strzelą Polsce więcej niż jednej bramki. Proszę zachować to w tajemnicy i potraktować jako gest dobrej woli z naszej strony.

 

Z wyrazami szacunku,

Steve Murphy