Nowe MacBooki będą oparte na procesorach ARM

Z początku część serwisów branżowych pomyliła nowe urządzenie z prototypem nowego iPhone’a. Waży ono jednak zbyt dużo jak na smartfon. W związku z tym z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że będzie to budżetowy MacBook. Byłoby to zgodne z dotychczasową polityką Apple, która m.in. stworzyła stosunkowo tanie jak na amerykański rynek tablety przeznaczone dla uczniów i studentów.
Nowe MacBooki będą oparte na procesorach ARM

Firma Pegatron dostała zlecenie na produkcję nowego sprzętu dla Apple (fot. Pegatron)

O nowym urządzeniu dowiedzieliśmy się dzięki pogłoskom o tym, że tajwańska firma Pegatron otrzymała zlecenie na produkcję nowych urządzeń Apple. Według przecieków, będzie to tani, wodoodporny laptop z procesorem wyprodukowanym w architekturze ARM. Według pojawiających się w ostatnim czasie pogłosek, Apple chce do 2020 roku zastąpić procesory Intela własnymi.

W tej chwili wszystkie smartfony, tablety, inteligentne zegarki i telewizory Apple działają na procesorach zaprojektowanych przez koncern w oparciu o rozwiązania holdingu Arm. Jeśli plany kalifornijskiego giganta zostaną zrealizowane, Apple będzie jedynym liczącym się na rynku producentem sprzętu korzystającym z własnych procesorów w komputerach przenośnych. Taka decyzja ma wiele zalet – przede wszystkim pozwala lepiej dostosować system, aby na przykład wydłużyć czas pracy na baterii. | CHIP