Oculus Go dostępny za niecałe 1000 złotych – także w Polsce

Oculus Go jest od dziś dostępny w 23 krajach, w tym w Polsce. Wersja podstawowa wyposażona jest w 32 GB pamięci, za urządzenie z dwukrotnie pojemniejszą pamięcią zapłacimy 270 euro (około 1200 złotych). W goglach zamontowany jest wyświetlacz LCD o rozdzielczości 2560×1440 pikseli, a także mikrofon i głośniki. Gogle działają przez około 2 godziny w przypadku gier i nieco dłużej przy odtwarzaniu filmów. Bateria ładuje się w około 3 godziny.
Oculus Go dostępny za niecałe 1000 złotych – także w Polsce

Okulary Oculus Go działają z około tysiącem aplikacji i gier. Można w nich oglądać m.in. filmy na Netflixie za pomocą specjalnej aplikacji. Pod koniec maja Facebook uruchomi też usługę Oculus Venues, dzięki której razem ze znajomymi będziemy mogli uczestniczyć w wirtualnych koncertach i rozgrywkach sportowych. Po świecie poruszamy się poruszając głową i kontrolerem, co jest pewnym ograniczeniem, bo nie jest jest to zbyt naturalne.

Technologia VR staje się coraz bardziej dostępna, szczególnie jeśli chodzi o cenę. Gogle, które nie wymagają do działania kabli i połączenia z komputerem z pewnością będą cieszyły się powodzeniem. Dużo też zależy od oferty programowej wirtualnej telewizji Facebooka. Poza USA problemem mogą być ograniczenia licencyjne, choć zapewne z czasem i w Polsce programy transmitowane w wirtualnej rzeczywistości trafią pod strzechy. | CHIP