Pierwszy smartfon ASUS-a wspierany przez SI trafił do przedsprzedaży

Zenfone 5 jest rozwinięciem dobrze ocenianego przez nas ubiegłoroczonego Zenfone’a 4. Smartfon zyskał przede wszystkim bardziej współczesny wygląd – cienkie ramki, wycięcie w ekranie i zarazem większą powierzchnię roboczą (6,2-cale, rozdzielczość 2246 x 1080 pikseli). Tył urządzenia dalej posiada eleganckie, metalowe plecki pokryte szkłem załamującym światło.
asus zenfone 5
asus zenfone 5

W tym modelu zmienił się również procesor na nowszy ośmiordzeniowy Snapdragon 636. Reszta elementów jest taka sama: 4 GB RAM-u i 64 GB pamięci wewnętrznej z opcją rozszerzenia do 2 TB.

asus zenfone 5
Zenfone 5 to średniobudżetowy model, który kładzie nacisk na możliwości fotograficzne (fot. ASUS)

Ze sporą nowością spotykamy się natomiast w samych aparatach. Po raz pierwszy w historii smartfonów ASUS-a, wykonywanie fotografii wspomagane będzie funkcją sztucznej inteligencji. SI rozpozna scenę i na tej podstawie dopasuje automatycznie ustawienia aparatu. Aparaty nie należą może do najjaśniejszych na rynku (12-MP f/1.8 + 8 MP f/2.2), ale jak wykazał test DX0Mark radzą sobie dobrze z rozmywaniem tła w portretach i sprzyjających warunkach oświetleniowych – serwis wycenił możliwości fotograficzne ZenFone’a 5 na 93 punkty na 100. Podobnie jak ubiegłoroczny model nowy  smartfon ASUS ma również obiektyw szerokokątny. Warto wiedzieć, że smartfon gorzej radzi sobie z filmowaniem (86 punktów na 100).

SI rozpozna fotografowany obiekt i dobierze do danej sceny najlepsze parametry. (fot. ASUS)

Zenfone 5 jest dostępny w przedsprzedaży w RTV Euro AGD w cenie 1699 zł. Każdy klient, który zdecyduje się na zakup smartfonu przed premierą otrzyma powerbank o pojemności 10050 mAh z opcją szybkiego ładowania, silikonowe etui oraz kartę podarunkową o wartości 50 zł na zakupy w RTV Euo AGD. | CHIP