Program Parabola pozwoli automatycznie przetwarzać dane w Excelu

Oprogramowanie Parabola zostanie uproszczone. Będzie to możliwe dzięki 2,2 miliona dolarów (8 milionów złotych), jakie na rzecz amerykańskiego startupu wpłacili inwestorzy.
Program Parabola pozwoli automatycznie przetwarzać dane w Excelu

Dane po zmianach będą pobierane z różnych źródeł, takich jak bazy, pliki CSV, arkusze Excela i Google’a, a nawet z serwisów i aplikacji internetowych. Przetwarzanie da sie uruchomić cyklicznie, jednak tylko w płatnych wariantach. Wersja darmowa umożliwi przeprowadzenie podstawowych operacji na dużych zbiorach. Pomogą w tym zdefiniowane wcześniej reguły. Na przykład – przefiltrujemy i posortujemy kolumny, a także wykonamy na nich skomplikowane działania matematyczne. Narzędzie pozwoli też wprowadzić wyrażenia warunkowe: if/else oraz wyrażenia regularne. Następnie, przetworzone informacje Parabola zapisze w bazie. Możemy je wyeksportować do pliku CSV lub wysłać za pomocą aplikacji.

Parabola pozwala automatycznie przetwarzać dane z arkuszy kalkulacyjnych i baz (graf. Parabola)

Prezes Intela, Brian Krzanich, na konferencji Consumer Electronics Show w Las Vegas na początku roku stwierdził, że obecnie gospodarka opiera się na danych. Miał w tym bardzo dużo racji, jednak zbieranie danych to nie wszystko – bardzo istotny jest też czas i łatwość ich przetwarzania. A z tego zdają sobie sprawę projektanci Paraboli. | CHIP