Specyfikacje Samsungów Galaxy J4 i J6 (2018)

Modele Galaxy J4 i Galaxy J6 to dwa nowe smartfony Samsunga, które zasilą budżetową linię urządzeń w tegorocznej ofercie koreańskiego producenta. Ciekawostką jest wyposażenie obu urządzeń w tryb “Bike Mode”. Wyłącza on powiadomienia i połączenia w czasie, gdy właściciel telefonu jedzie na rowerze. Bardziej zaawansowanym jest J6, którym producent udowadnia, że ekran Infinity Display (czyli wyświetlacz o proporcjach 18,5:9 po raz pierwszy zastosowany w ubiegłorocznych modelach Galaxy S8/S8+) to rozwiązanie także dla tańszych smartfonów. Taki ekran będzie miała również lżejsza wersja S8, o czym pisaliśmy już w CHIP-ie.
Specyfikacje Samsungów Galaxy J4 i J6 (2018)

Samsung Galaxy J
Seria Galaxy J to popularne, budżetowe smartfony (fot. PhoneArena)

Samsung Galaxy J6 będzie dość bogato wyposażony jak na klasę budżetową. Smartfon dostanie ekran AMOLED o przekątnej 5,6″ i wspomnianych już proporcjach 18,5:9. Prawdopodobna rozdzielczość matrycy to 720 x 1480 pikseli. Sercem obliczeniowym urządzenia zostanie SoC Exynos 7870 produkcji Samsunga (układ wykonany z wykorzystaniem 14-nanometrowej litografii) z 8 rdzeniami Cortex-A53, z których każdy taktowany ma być zegarem o częstotliwości 1,6 GHz. GPU to Mali-T830 MP1. Na rynek mają trafić 3 warianty Galaxy J6 różniące się pojemnością pamięci RAM (2, 3 i 4 GB) oraz pojemnością wbudowanej pamięci na system, aplikacje i dane użytkownika (32 oraz 64 GB).

Możliwości fotograficzne Galaxy J6 zapewnią 2 aparaty, tylny wyposażony w matrycę o rozdzielczości 13 MP oraz 8 MP kamera dla miłośników selfie. Lampa doświetlająca zostanie umieszczona zarówno z tyłu jak i w przedniej części aparatu. Energii do pracy dostarczy wbudowany akumulator o pojemności 3000 mAh. W urządzeniu będą 2 sloty na karty SIM. W J6 znajdzie się Android 8 Oreo.

Samsung Galaxy J4 2018
Samsung Galaxy J4 – jeszcze bardziej budżetowy smartfon (fot. Taiwan’s NCC Certification Agency / PhoneArena)

Drugi ze smartfonów – Galaxy J4 – to model o słabszych parametrach, ale będzie też zapewne tańszy. Zostanie wyposażony w ekran (nie wiadomo czy AMOLED czy LCD) o przekątnej 5,5”. Mocy obliczeniowej dostarczy również wykonany w 14-nanometrowym procesie produkcyjnym, ale nieco wolniejszy od tego z J6 chipset Exynos 7570. Układ ma 4 rdzenie Cortex-A53, z których każdy taktowany jest z częstotliwością 1,4 GHz. Za generowanie grafiki odpowiadać będzie GPU Mali-T720 MP1. Samsung zamierza oferować dwie wersje J4, jedną z pamięcią o pojemności 2 GB oraz edycję wyposażoną w 3 GB RAM-u.

Również możliwości fotograficzne będą nieco gorsze niż w przypadku modelu J6. W tylnej części Galaxy J4 znajdzie się aparat o takiej samej, 13 MP rozdzielczości, ale z przodu – tylko 5 MP, choć wciąż z LED-owym doświetleniem (zarówno z przodu jak i z tyłu). Pod względem systemu operacyjnego czy baterii parametry są takie same. Cen żadnego z tych smartfonów na razie nie znamy. | CHIP