Świetna wiadomość: będzie 4. sezon “The Expanse”

Na początku tego miesiąca Syfy Channel poinformował, że nie zamierza zamawiać 4. sezonu “The Expanse”, a prawa do ekranizacji są na sprzedaż. Radość fanów serialu wywołało więc oświadczenie prezesa Amazonu Jeffa Bezosa, który podczas konferencji na Międzynarodowej Konferencji Rozwoju Przestrzeni Kosmicznej (International Space Development Conference), poinformował, że za produkcję 4. sezonu “The Expanse” zapłaci Amazon Prime. Obecni na sali zareagowali entuzjastycznie.

Przedstawiciele Alcon Entertainment, czyli producenta “The Expanse”, Andrew Kosove i Broderick Johnson potwierdzili, że najnowsze odcinki “The Expanse” będą pokazywane właśnie przez Amazon Prime.

Serial to swobodna adaptacja powieści pt. “Przebudzenie Lewiatana” (Leviathan Wakes) napisanej wspólnie w 2010 roku przez Daniela Abrahama i Ty Franck’a, piszących pod pseudonimem James S.A. Corey. Głównym wątkiem jest konflikt pomiędzy Ziemią, Marsem, oraz Pasem Asteroid (skolonizowanych przez ludzi zwanych potocznie pasiarzami).

“The Expanse” jest jednym z najlepszych filmów SF ostatnich czasów. Duże wrażenie robią zarówno sama wizja przyszłości, jak i strona techniczna serialu. Nic dziwnego, że tak wielki entuzjazm wzbudziła wiadomość o kontynuacji.