Specyfikacja i zdjęcia HTC U12 Plus

Już niebawem, bo 23 maja, HTC oficjalnie zaprezentuje swojego najnowszego flagowca: smartfon HTC U12 Plus. Dzięki działalności Evana Blassa, specjalisty od wycieków informacji (jego wpisy choć nieoficjalne, wielokrotnie wcześniej znajdowały potwierdzenie) już dziś wiemy czego można się spodziewać.
Specyfikacja i zdjęcia HTC U12 Plus

HTC U12 ma mieć podwójny aparat zarówno z przodu, jak i z tyłu (fot. Evan Blass)

Najnowszy flagowy smartfon tajwańskiego producenta ma być też wyposażony w sześciocalowy ekran Super LCD o rozdzielczości 1440 x 2880 pikseli. Propocje oczywiście 18:2. Tak duża rozdzielczość ma oznaczać gęstość pikseli na poziomie aż 537 PPI. Co więcej smartfon ma obsługiwać sprzętowo obraz HDR 10.

Opublikowana przez Evana Blassa specyfikacja HTC U12 Plus (fot. Evan Blass).

Za moc obliczeniową odpowiada układ obecny praktycznie we wszystkich tegorocznych flagowcach – mowa o chipsecie Qualcomm Snapdragon 845, który w modelu HTC będzie wspomagany przez 6 GB pamięci RAM oraz – zależnie od wersji – 64 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej. Tę ostatnią będzie można powiększyć dzięki jednemu gniazdu na kartę microSD. Całość zasilać ma akumulator o pojemności 3500 mAh.

Możliwości fotograficzne nowego flagowca HTC wyznacza poczwórny (sic!) aparat. Z tyłu telefonu ma się znalźć 12 MP matryca z optyką f/1.75 i szerokokątnym obiektywem oraz druga matryca 16 MP z obiektywem tele o jasności f/2.6. Oczywiście, będzie też optyczna stabilizacja obrazu, podwójny zoom optyczny, tryby bokeh i pro. Z przodu smartfonu HTC również podwójny aparat, każda z dwóch matryc ma 8 MP i optykę o jasności f/2.0.

Od strony funkcjonalnej smartfon umożliwi rejestrowanie wideo w 4K i przy 60 klatkach na sekundę, do tego rozpoznawanie twarzy (i możliwość odblokowywania smartfonu twarzą). Smartfon ma mieć wymiary: 156,6 x 73,9 x 8,7-9,7 mm i wagę 188 g. Oznacza to że będzie nieznacznie mniejszy ale też minimalnie grubszy od poprzednika. Do tego certyfikat IP68 oznacza, że przypadkowy upadek do wody czy rozlanie herbaty na smartfon nie zaszkodzi urządzeniu. | CHIP

Więcej:HTCsmartfony