YouTube testuje tryb incognito

Czasami zdarzy się, że na YouTube klikniemy film, który, mówiąc delikatnie, nie odzwierciedla naszych gustów. Dla algorytmów serwisu natychmiast staje się to naszym nowym kręgiem zainteresowań i przez jakiś czas będziemy otrzymywali propozycje podobnych treści. Wygląda na to, że z podobnymi sytuacjami już koniec. YouTube testuje powiem funkcję trybu incognito w aplikacji dla systemu Android.
YouTube testuje tryb incognito

Wielu użytkowników chętnie korzysta z trybu prywatnego przeglądarek internetowych. Powody są różne i nie zawsze takie. o jakich myślimy w pierwszej kolejności. W aplikacji należącego do Google’a serwisu oferującego treści wideo nie było dotąd tej możliwości… a przynajmniej nie w sposób łatwo dostępny.

Przeglądanie w tryb incognito można już włączyć, choć wymaga to trochę zachodu

Co bardziej dociekliwi użytkownicy wiedzą, że w ustawieniach dotychczasowej wersji można zaznaczyć, by YouTube nie zapisywał historii wyszukiwanych i wyświetlanych treści. Stosowne opcja znajdują się w Ustawienia -> Historia i Prywatność. Teraz będzie to osobny, łatwo dostępny przycisk pozwalający szybko włączyć i wyłączyć tryb incognito.

Nowa funkcja jest na razie testowana, ale zapewne trafi ostatecznie do aplikacji (fot. GSMArena)

Mamy wrażenie, że tryb incognito YouTube’a będzie cieszyć się powodzeniem. Już nie trzeba będzie ukrywać namiętności do oglądania filmów ze śmiesznymi kotami wchodzącymi do pudełka. | CHIP

Więcej:bezcatnews