Bezramkowe Vivo NEX A i S trafią do sprzedaży w tym miesiącu

Standardowa wersja Vivo NEX (A) może się pochwalić 6,59-calowym ekranem Super AMOLED o proporcjach 19,3:9 i rozdzielczości 2316 x 1080 pikseli. Jak widać na grafikach promocyjnych, nie znajdziemy na wyświetlaczu żadnego wycięcia. Telefon bardzo przypomina pod tym względem Vivo Apex, który zabłysnął na targach MWC swoim futurystycznym wyglądem. Stosunek ekranu do przedniego panelu wynosi aż 91,24%.  Drugi model – Nex Ultimate (NEX S) różni się jedynie skanerem linii papilarnych, który nie mieści się na tylnym panelu, ale został wbudowany w wyświetlacz.
vivo nex
vivo nex

Specyfikacja urządzenia jest również przyzwoita. Znajdziemy tu procesor Snapdragon 710 i 6 GB RAM-u, a także 128 GB pamięci wewnętrznej. W przypadku modelu Nex S otrzymamy nawet lepsze podzespoły: Snapdragona 845, 8GB RAM-u i do 256 GB pamięci wewnętrznej.

vivo nex
Vivo NEX A (fot. gizchina.com)

Smartfony mają takie same funkcje multimedialne. Główna kamerka to 12-megapikselowy sensor z czteroosiową stabilizacją obrazu i przysłoną f/1.8. Drugi tylny aparat ma 5 megapikseli z przysłoną f/2.4. Intrygująco wygląda 8-megapikselowy aparat przedni, który na wzór peryskopu potrafi się wysunąć z górnej krawędzi urządzenia. Patent ten został wcześniej użyty w prototypie Vivo Apex. Dzięki temu smartfon jest pozbawiony charakterystycznego dla współczesnych urządzeń wcięcia.

Wysuwana kamera przednia (fot. ndtv.gadgets.com)

A co z głośnikiem? Firma postawiła na technologię Screen SoundCasting opartą o przewodnictwo kostne. Producent nie zrezygnował na szczęście z tradycyjnego gniazda minijack na słuchawki. Obydwa smartfony zasilane są akumulatorem o pojemności 4000 mAh i działają pod kontrolą Androida Oreo 8.1 z autorską nakładką Funtouch 4.0.

Po obecności tak wielu nowoczesnych technologii można się spodziewać wysokich cen smartofnów Vivo NEX. Ich cena jest jednak dość niska jak na ich parametry. Podstawowy model NEX A będzie kosztował 3898 juanów (około 2150 zł), za NEX S 128 GB klienci zapłacą 4498 juanów (około 2480 zł), a za NEX S 256 GB – 4998 juanów (około 2750 zł). Smartfony pojawią się w sprzedaży w Chinach już 23 czerwca. |CHIP