Colorful pracuje nad największym komputerem All-in-One z 49” ekranem

49-calowy ultrapanoramiczny ekran o proporcjach 32:9 ma, zdaniem producenta, podnieść poprzeczkę przyszłym konstrukcjom All-in-One. I nie da się zaprzeczyć, że sprzęt wygląda futurystycznie. Do tej pory na rynku pojawiły się jedynie monitory o takich parametrach (m.in. Samsunga i Philipsa), ale nikt nie zbudował komputera.
colorful
colorful

Onebot S49 powstaje z myślą o projektantach i graczach, stąd wydajne podzespoły. Wewnątrz maszyny znajdziemy procesor Intela ósmej generacji i3-8100, kartę GeForce GTX 1060, 8 GB pamięci RAM DDR4 i 256 GB pamięci wewnętrznej SSD. Są również cztery porty USB 3.0, dwa USB 2.0, HDMI, Ethernet, wyjścia audio oraz Wi-Fi 802.11ac.

Podzespoły konstruktorzy schowali na tyłach monitora (fot. Guru3D)

Jest to jednak na razie specyfikacja dotycząca prototypu, więc możliwe, że gdy producent zdecyduje się na uruchomienie linii produkcyjnej, finalnie zobaczymy w środku tego AIO inne wyposażenie. Colorful nie zdradza półki cenowej, w którą będzie celował, ale skoro sam monitor o tych proporcjach kosztuje około 5500 złotych, to kompletny komputer z oczywistych względów powinien być znacznie droższy.

Firma została założona w 1995 roku w Chinach. Specjalizuje się w produkcji płyt głównych i kart graficznych. W 2017 roku była trzecim producentem płyt głównych w Chinach – przedsiębiorstwo ustępowało tylko ASRockowi i MSI. | CHIP