E3: Nie tylko gry. Lenovo prezentuje nowe Legiony

E3 kojarzy się słusznie z grami. Bywa jednak nieraz także miejscem sprzętowych premier. Z tej okazji skorzystało Lenovo. Bo czy jest lepszy moment do pokazania nowych komputerów dla graczy podczas imprezy, na której spoczywa zainteresowanie tej właśnie grupy odbiorców?
E3: Nie tylko gry. Lenovo prezentuje nowe Legiony

Nowe laptopy Lenovo Legion

Dwie z nowości to nowe laptopy gamingowe. Legion Y530 oraz Legion Y730 to następcy całkiem udanych i bardzo popularnych Y520 oraz Y720. O ile ich poprzednicy bardzo przypominali wizualnie jeszcze wcześniejszą serię (IdeaPad Y700-15 i Y700-17), to nowe Legiony zrywają z dotychczasową stylistyką. Producent twierdzi, że nowy design jest skierowany do osób, którym zależy na gamingowych możliwościach ubranych w bardziej “cywilne” kształty. Y730 wykonany został z anodowanego aluminium, barwionego na stalowoszary, elegancki kolor. Legion Y530 jest barwiony na czarno. Pierwszy z nich pojawi się w wersjach 15 i 17 calowej, drugi jedynie 15″.

Nowe Legiony są wyraźnie smuklejsze od poprzedników. Ich ekrany mają bardzo wąskie ramki boczne i górne. Jednocześnie Lenovo zdecydowało się na ciekawy zabieg stylistyczny i konstrukcyjny, przesuwając zawiasy bliżej środka komputera, a tym samym zostawiając z tyłu charakterystyczny “kuper”. Widzieliśmy podobny niegdyś w niektórych laptopach Della.

Nie wygląda jak laptop gamingowy, prawda? (fot. Lenovo)

Oba komputery posiadają dwukanałowy system chłodzenia. Charakteryzuje się on dodatkowymi, bocznymi otworami wentylacyjnymi oraz łopatkami wentylatora o różnej długości i stopniu skręcenia. Dzięki temu, zdaniem producenta, przepływ powietrza poprawił się o 16%, a temperatura systemu spadła o 10% w porównaniu z komputerami poprzedniej generacji. Według deklaracji chińskiej firmy, pozwoliło to też zredukować głośność pracy układu chłodzącego.

Lenovo Legion Y530 w całej okazałości (fot. Lenovo)

Gamingowe laptopy Lenovo miały zasłużoną opinię wyposażonych w świetne głośniki. Lenovo Legion Y730 to pierwszy na świecie laptop gamingowy z systemem głośników Dolby Atmos i Dolby Sound Radar. Powinno to zapewnić wysokiej jakości dźwięk mimo smukłej sylwetki komputera.

Chłodzenie w Legion Y530 – przypomina nieco rozwiązania widziane już u konkurencji (fot. Lenovo)

Co znajdziemy w środku nowych Legionów? Przede wszystkim procesory Intel Core i7 generacji 8, oczywiście klasy H. Do tego układ graficzny GeForce GTX 1050 Ti i do 32 GB pamięci RAM. Przy okazji warto wspomnieć, że Lenovo weszło w bliską współprace z firmą Corsair, której to overclockerskie moduły RAM znajdą się w Y730. Poza tym Lenovo Legion Y730 to pierwszy na laptop z podświetleniem klawiatury zgodnym z systemem Corsair iCUE RGB. Gracze mają do dyspozycji sześć niestandardowych klawiszy makr i mogą dostosować podświetlenie, wybierając spośród ponad 16 milionów opcji kolorystycznych. Czas reakcji klawiatury jest, zdaniem producenta, niższy niż 1 ms. Opcjonalnie ma być dostępny także wyświetlacz FHD IPS o częstotliwości odświeżania 144 Hz.

Klawiatura w Legion Y730 posiada podświetlenie autorstwa firmy Corsair (fot. Lenovo)

Legion Y530 pojawi się jeszcze w czerwcu, a jego ceny będą zaczynały się od 929 dolarów (około 3400 złotych). Na Y730 poczekać musimy do września. 15-calowy model będzie można dostać od 1180 dolarów (4300 złotych), a 17-calowy od 1250 dolarów (4580 złotych).

Gamingowe kostki

Lenovo Legion C730 i Legion C530 to dwa komputery stacjonarne w tzw. formacie cube. Ich 19-litrowe obudowy są małe, lekkie, a przy tym umożliwiają zmieszczenie dostatecznie wydajnych podzespołów.

Podświetlenie górnego panelu w C703 (fot. Lenovo)

Podobnie jak wiele innych konstrukcji, dla graczy, także nowe, małe “kostki” Lenovo posiadają przezroczyste powierzchnie, dzięki którym można zajrzeć do środka. Mają też podświetlenie RGB (w C703) lub jednokolorowe (w Y503).

Lenovo Legion C530 jest uzbrojony w GPU do poziomu GeForce’a GTX 1060 i procesory Intel Core 8 generacji i do 32 GB pamięci RAM, w tym specjalne moduły DDR4 i możliwość podkręcania w Lenovo Legion C730. Nowe komputery o formacie cube mają też dwukanałowy system wentylacji.

Mały, wyposażony w rączkę do przenoszenia Legion C530 może się podobać (fot. Lenovo)

C530 będzie dostępny od sierpnia w cenach zaczynających się od 830 dolarów (3040 złotych), a mający rynkową premierę w tym samym czasie C730 będzie o 100 dolarów droższy (około 3400 zł).

Większy, ale nadal kompaktowy

Komputery o formacie tower, Lenovo Legion T730 i T530 to nowe modele dla bardziej stacjonarnych graczy. Czarny Lenovo Legion T530 w 28-litrowej obudowie ma czerwone podświetlenie otworów wentylacyjnych, a Lenovo Legion T730 ma pełny wewnętrzny i zewnętrzny system podświetlenia RGB w miejscu przezroczystego bocznego okna prezentującego jego wnętrze.

Wewnątrz znajdziemy procesory Intel Core i7 generacji 8, wydajne karty graficzne do GTX 1060 włącznie oraz do dwóch dysków SSD PCIe spiętych w macierz RAID. W T730 dostępny jest także opcjonalny system chłodzenia cieczą Asetek. Ciekawie rozwiązano także dostęp do podzespołów. Do wnętrza komputera dostajemy się bez użycia narzędzi, przyciskając ledwie jeden przycisk.

Efektowne stanowisko dla gracza z użyciem T730 (fot. Lenovo)

T530 będzie dostępny od sierpnia w cenach zaczynających się od 830 dolarów (3040 złotych). Nieco droższy T730 także pojawi się w sierpniu w cenie od 930 dolarów (około 3400 zł). | CHIP