Galaxy Note 9 może mieć najbardziej funkcjonalny rysik w historii

Tworzenie odręcznych notatek nawet na zablokowanym telefonie, rysowanie, łatwe udostępnianie GIF-ów, czy wygodne zaznaczanie tekstu to funkcje, które są bardzo doceniane przez użytkowników ostatniego Samsunga Galaxy Note. Każdy nowy model smartfonu pociągał za sobą również delikatną aktualizację S-Pena, ale w przypadku Note’a 9 mamy być świadkami niemałej rewolucji. Przynajmniej zdaniem Ice Universe, branżowego informatora. Według jego źródeł, piórko do nowego flagowca Samsunga zostanie wyposażone w Bluetooth. Choć nie wiadomo dokładnie do jakich funkcjonalności faktycznie przyda się taka bezprzewodowa komunikacja to spekuluje się głównie na temat dwóch opcji.
Update do 8.0 otrzymają głównie urządzenia z tzw. wyższej półki (fot. xda developers)

Update do 8.0 otrzymają głównie urządzenia z tzw. wyższej półki (fot. xda developers)

Pierwsza teoria zakłada, że S-Pen otrzyma mikrofon oraz głośnik, więc będzie mógł być wykorzystywany jako zestaw głośnomówiący. Trudno wyobrazić sobie by rozmawianie przez stylus miało być wygodniejsze od rozmawiania przez smartfon, chyba, że konstrukcja piórka kryje w sobie więcej niespodzianek. Druga teoria z kolei, znacznie bardziej praktyczna, mówi o tym, że końcówka rysika ma pozwalać na pisanie po normalnym papierze. Takie notatki byłyby również od razu zapisywane w formie cyfrowej. Miałoby to sens w przypadku tworzenia projektów zajmujących większą powierzchnię niż ekran smartfonu. Pamiętajmy jednak, że to wszystko tylko domysły, które wcale nie muszą się potwierdzić.

galaxy note 9
S-Pen w Galaxy Note 9 może otrzymać Bluetooth (fot. allaboutsamsung.de)

Warto przypomnieć, że na początku do roku do sieci wyciekł patent związany z dodatkowymi możliwościami S-Pena. Jeżeli Samsung wcieliłby ten projekt w życie to rysik byłby w stanie wspierać różne komendy związane z gestami takimi jak wciskanie, pstrykanie, trzykrotne stuknięcie, wielokrotny nacisk.

Jeśli chodzi o sam smartfon, to widzieliśmy już jego rendery, a także inny patent związany z powiększanym programowo klawiszem Home skrywającym czytnik linii papilarnych. Premiera Galaxy Note 9 planowana jest na sierpień tego roku. | CHIP