Możecie już testować betę systemu iOS 12

Żeby sprawdzić, co przygotowało Apple w nowej odsłonie swojego systemu operacyjnego, trzeba zapisać się do testów. Może to zrobić każdy użytkownik iPhone’a 5S lub późniejszego modelu z ważnym Apple ID (w tym – kontem iCloud). Przed zainstalowaniem wersji testowej systemu warto oczywiście zrobić kopię zapasową najważniejszych plików.
Możecie już testować betę systemu iOS 12

Apple nowe funkcje pokazało na początku czerwca na konferencji programistycznej WWDC (fot. Apple)

W nowym iOS-ie pojawi sie m.in. biblioteka programistyczna ARKit 2.0, która pozwoli uruchamiać rozszerzoną rzeczywistość na wielu urządzeniach jednocześnie. Aplikacja FaceTime do wideorozmów zyska funkcję konferencji. Z kolei podczas rozmów ze znajomymi użytkownicy będą mogli używać spersonalizowanych animoji (animowanych emotikonów) i robić notatki w aplikacji FaceTime. Koncern chwali się też szybszym działaniem oprogramowania.

Niepozorną, ale istotną nową funkcją jest licznik czasu spędzonego na korzystaniu z telefonu. Podobnie jak programiści Facebooka i YouTube’a, Apple chce zadbać o to, aby nowe technologie pomagały w codziennym życiu, ale nie odseparowywały nas od prawdziwego świata (przynajmniej takie intencje koncerny deklarują). iOS 12 został zapowiedziany na konferencji programistycznej WWDC, podobnie jak systemy watchOS 5 i macOS Mojave, które ujrzą światło dzienne w drugiej połowie roku. | CHIP