Możecie już testować betę systemu iOS 12

Fot. Kropekk_pl
Na stronie Apple jest dostępna wersja testowa nowego oprogramowania. Mogą ją wypróbować użytkownicy iPhone'ów 5S i nowszych. System zadziała też na iPadach i iPodach touch. Stabilna wersja iOS-a 12 ma być gotowa jesienią.

Żeby sprawdzić, co przygotowało Apple w nowej odsłonie swojego systemu operacyjnego, trzeba zapisać się do testów. Może to zrobić każdy użytkownik iPhone’a 5S lub późniejszego modelu z ważnym Apple ID (w tym – kontem iCloud). Przed zainstalowaniem wersji testowej systemu warto oczywiście zrobić kopię zapasową najważniejszych plików.

Apple nowe funkcje pokazało na początku czerwca na konferencji programistycznej WWDC (fot. Apple)

W nowym iOS-ie pojawi sie m.in. biblioteka programistyczna ARKit 2.0, która pozwoli uruchamiać rozszerzoną rzeczywistość na wielu urządzeniach jednocześnie. Aplikacja FaceTime do wideorozmów zyska funkcję konferencji. Z kolei podczas rozmów ze znajomymi użytkownicy będą mogli używać spersonalizowanych animoji (animowanych emotikonów) i robić notatki w aplikacji FaceTime. Koncern chwali się też szybszym działaniem oprogramowania.

Niepozorną, ale istotną nową funkcją jest licznik czasu spędzonego na korzystaniu z telefonu. Podobnie jak programiści Facebooka i YouTube’a, Apple chce zadbać o to, aby nowe technologie pomagały w codziennym życiu, ale nie odseparowywały nas od prawdziwego świata (przynajmniej takie intencje koncerny deklarują). iOS 12 został zapowiedziany na konferencji programistycznej WWDC, podobnie jak systemy watchOS 5 i macOS Mojave, które ujrzą światło dzienne w drugiej połowie roku. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.