Nowe akcesoria dla graczy Alienware

Targi E3, największa impreza w świecie gier komputerowych już za tydzień. I chociaż skupia się ona na grach, bardziej niż na przydatnym w nich sprzęcie, to nie znaczy, że producenci nie szykują się na to wydarzenie. Najlepszym przykładem jest premiera nowych akcesoriów Alienware, a w szczególności pierwszych od niemal dekady słuchawki dla graczy tej marki.
Nowe akcesoria dla graczy Alienware

Alienware Wireless Headset – nazwa nie jest może szczególnie wyszukana, ale same słuchawki prezentują się całkiem interesująco. Ten bezprzewodowy model ma reprodukować dźwięk przestrzenny 7.1 oraz oferować solidny bas – coś co miłośnicy gier zwykle potrafią docenić. Słuchawki są także zgodne z systemem AlienFX – tym samym ich podświetleniem można zarządzać za pomocą tego samego oprogramowania co w przypadku myszy, laptopów czy klawiatur Alienware.

Kształt nieco futurystyczny, ale wyglądają na całkiem wygodne (fot. Alienware)

Wewnątrz dużych nauszników znajdują się 40-mm przetworniki neodymowe. Jak twierdzi producent mają one generować wysokiej jakości dźwięk z bogatymi tonami niskimi. Alienware chwali też swoje słuchawki za mikrofon, który ma doskonale tłumić szumy pochodzące z tła. Słuchawki mają też głosowo informować o stanie baterii. Niestety, jak często bywa w przypadku urządzeń z głową kosmity w logo, także i nowe słuchawki nie będą należały do szczególnie tanich. Zostały wycenione na 229 dolarów, co przekłada się na cenę około 1000 zł. Jeśli tylko słuchawki te trafią w ogóle na nasz rynek.

Jak widać budowa słuchawek to nie taka prosta sprawa (fot. Alienware)
Kształtem nie różni się zbytnio od poprzedniego modelu (fot. Alienware)

Producent odświeżył także swoją mysz Elite Gaming Mouse (tu kupicie starszą wersję). W nowej wersji będzie ona kosztowała 90 dolarów (około 400 zł). Alienware przewidział w niej min. możliwość regulacji masy za pomocą 5-gramowych odważników oraz zmianę kształtu poprzez wymienne boki.

Dopasowanie kształtu i masy urządzenia – to dobra cecha myszy dla graczy (fot. Alienware)

Mysz ma łącznie 11 przycisków, w pełni programowalnych za pomocą dodatkowego oprogramowania. Podobnie jak wyżej opisane słuchawki także i tu możemy regulować podświetlenie z użyciem AlienFX.

Słuchawki pojawią się w sprzedaży w USA 11 czerwca, a na odświeżoną mysz zaczekamy do 31 lipca. Daty wprowadzenia do sprzedaży w Polsce nie są jeszcze znane. | CHIP