Oppo Find X- smartfon z Chin, który ma wysuwane aparaty

Chińska firma Oppo nie jest popularna w naszym kraju, ale to jeden z największych producentów smartfonów na świecie. Nowy model o nazwie Find X może być interesującym przykładem na to, że nowatorskie pomysły pojawiają się nie tylko wśród dobrze znanych A-branów. Smartfon ten posiada bowiem wysuwaną górną część telefonu, gdzie znalazły swoje miejsce aparaty: zarówno główny jak i przedni.
Oppo Find X- smartfon z Chin, który ma wysuwane aparaty

Pozornie zwyczajny smartfon… pozornie (fot. The Verge)

Wyścig do całkowitej bezramkowości skłania producentów do poszukiwań nowych pomysłów. Pogodzenie braku ramek z koniecznością pomieszczenia z przodu telefonu aparatów i głośnika rozmów skutkuje takimi konstrukcjami jak opisywany przez nas niedawno Vivo NEX A z aparatem peryskopowym czy właśnie nowy Oppo Find X. Tutak wysuwa się cały górny panel. Efekt? Stosunek ekranu do powierzchni smartfonu to 92,25 procenta. Przy dużym, 6,4-calowym ekranie Oppo Find X pozostaje więc w granicach zdroworozsądkowych rozmiarów.

Aparaty zainstalowane w tym modelu to podwójny (16 + 20 MPix) czujnik z tyłu oraz pojedynczy (25 MPix) z przodu. Urządzenie nie posiada czytnika linii papilarnych, a tym samym należy polegać wyłącznie na zastępującym go wykrywaniu twarzy.

Reszta specyfikacji jest… cóż, to flagowiec, więc chyba wszyscy wiemy czego się spodziewać, prawda? Snapdragon 845, 8 GB RAM oraz 128 lub 256 GB pamięci na dane. Bateria ma pojemność 3730 mAh. Telefon pracuje na systemie Android 8.1. Niestety nie znamy jeszcze ceny ani daty rozpoczęcia sprzedaży. | CHIP