Pierwszy laptop marki Honor z CPU AMD

Honor MagicBook Sharp Dragon Ryzen Edition ma nieco przydługą nazwę, za to interesującą specyfikację. W tym modelu zastosowany został procesor AMD Ryzen 5 2500U, a więc czterordzeniowy, ośmiowątkowy układ pracujący z bazową częstotliwością 2 GHz (boost 3,6 GHz). Zawiera on także zintegrowany układ Radeon Vega 8, który może i nie jest GPU dla miłośników gier, ale wydajnością bije na głowę konstrukcje Intela.
Pierwszy laptop marki Honor z CPU AMD

Lekki, niewielki i prawdopodobnie całkiem wydajny – nowy laptop marki Honor z układem AMD (fot. Honor)

Reszta specyfikacji tego 14-calowego laptopa nie jest już szczególnie zaskakująca. 8 GB RAM typu DDR4 to standard. Na razie nie wiadomo, jak w tym modelu rozwiązano kwestię ewentualnej rozbudowy. Producenci coraz częściej integrują moduły RAM z płytą główną, ale mamy nadzieję, że w tym przypadku tak nie jest. Jako nośnik danych Honor MagicBook Sharp Dragon Ryzen Edition używa dysku SSD o pojemności 256 GB.

Dalsza część specyfikacji wygląda jak kopia tego, co mogliśmy zobaczyć w debiutanckim MagicBooku. Ekran z matrycą IPS o przekątnej 14 cali i rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli można odchylić do 180 stopni.

Wbrew pozorom to nie jest różowa wersja laptopa. Wszystkie będą srebrne (fot. Gizmochina)

W nowym MagicBook Sharp Dragon Ryzen Edition znajdziemy tez odporną na zalanie klawiaturę z podświetleniem, akumulator 57,4 Wh (według producenta ma wystarczać na maks. 12 godzin pracy) i, co niecodzienne w tej klasie komputerów, cztery głośniki zgodne z Dolby Atmos. Waga urządzenia jest niewielka, wynosi bowiem 1,47 kg, Model ten dostępny będzie wyłącznie w srebrnej wersji kolorystycznej. Cena nie została jeszcze ujawniona, ale należy spodziewać się, że będzie zbliżona do innych laptopów 14-calowych z nieco szybszym GPU, takich jak np. Lenovo IdeaPad 720S-14. | CHIP

Więcej:HonorHuawei