Powstaje “katolicki Netflix”

O. Adam Szustak, dominikanin, wędrowny kaznodzieja i autor vloga “Langusta na palmie” przygotowuje platformę streamingową z materiałami wideo przeznaczonymi dla katolików. W powstaniu “katolickiego Netflixa”, jak sam nazywa swój projekt, pomagać będą dominikanie. Nowa platforma zastąpi portal Dominikanie.pl. W serwisie znajdzie się kilka działów: teologiczny, liturgiczny, katechetyczny, a także być może dla dzieci. Nagrania będą rejestrowane w wynajętym w Warszawie lofcie.
katolicki netflix
katolicki netflix

Dominikanie.pl zamienią się w wielki portal kaznodziejsko-teologiczno-duszpasterski. Chcemy uruchomić jak najwięcej braci, jak najwięcej dominikanów, a później najprawdopodobniej innych twórców chrześcijańskich i katolickich związanych z kościołem po to, żeby dostarczać jak najwięcej biblijnych, teologicznych, kościelnych, prowadzących do Pana Boga treści — zaznacza o. Szustak.

Latem zostanie zorganizowane studio, od września ruszą nagrania. Premiera portalu jest planowana na grudzień tego roku lub Wielkanoc przyszłego. Serwis ma finansować fundacja oraz wierni wpłacający datki przez serwis Patronite. Youtube’owy kanał “Langusta na palmie” prowadzony przez o. Adama Szustaka jest polskim fenomenem Patronite. Ma nie tylko największe grono wspierających, ale też największy miesięczny przychód wśród wszystkich przedsięwzięć w ramach platformy – w tej chwili 56 tysięcy złotych miesięcznie. | CHIP