Premiera Motoroli Moto Z3 Play

Smartfony Motoroli nie zajmują może czołówki listy najpopularniejszych modeli, ale jednocześnie warto śledzić poczynania należącej do Lenovo marki, choćby ze względu na oryginalne podejście do budowy telefonu. Tak zwane Moto Mods to specjalne moduły, dokładane z tyłu telefonu, które zmieniają bądź rozszerzają jego możliwości. Z moto mods korzysta także Z3 Play.
Premiera Motoroli Moto Z3 Play

Nowa Moto Z3 Play doczekała się licznych zmian względem poprzednika (fot. GSMArena)

Sercem telefonu jest ośmiordzeniowy Snapdragon 636 – składający się z rdzeni Kryo 260 i uzbrojony w układ graficzny Adreno 509. To wyraźny postęp względem poprzednika, czyli  (tu sprawdzisz parametry i cenę), wyposażonego w Snapdragona 626. Do tego wewnątrz znajduje się 4 GB pamięci RAM oraz, do wyboru, 32 lub 64 GB pamięci na dane.

Motorola nie bierze udziału w szaleńczym wyścigu o to, kto pierwszy zbuduje telefon bez ramek. Nowy model ma 6-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 1080 x 2160 otoczony cienkimi ramkami bocznymi, ale nad nim i pod nim znajduje się dość normalnych rozmiarów przestrzeń dla mikrofonów (dół) oraz głośnika i aparatu (góra).

Smartfon jest wprawdzie smukły, ale głównie dlatego, by z tyłu mogły się jeszcze znaleźć Moto mods (fot. GSMArena)

 

Producent musiał sobie jakoś poradzić z umieszczeniem czytnika linii papilarnych. Z racji obsługi Moto mods tył urządzenia nie nadawał się na jego lokalizację. Ramki z przodu są zbyt wąskie, stąd obecność czytnika na lewej krawędzi urządzenia.

Główny aparat to zestaw dwóch sensorów: 12-megapikselowego o jasności f/1.7 i pomagającego uzyskiwać szybszy focus oraz efekt bokeh 5-megapikselowego. Z przodu natomiast pojawił się pojedynczy moduł 8 MPix.

Moto mods to ciekawy system modułów dla telefonów Motoroli. Szkoda, że inni producenci nie poszli tym tropem (fot. GSMArena)

Względem poprzednika zmiany są znaczące. Należą do nich nie tylko już wymienione różnice w konstrukcji, ale też brak gniazda audio. W zestawie wprawdzie znajduje się adapter, ale niestety Motorola podążyła za tym coraz bardziej popularnym trendem.

Moto Z3 Play ukaże się oczywiście z Androidem 8.0 Oreo, lekko zmodyfikowanym przez Motorolę. Niestety nie znamy jeszcze cny urządzenia na polskim rynku. W USA za zestaw z Battery Mod zapłacimy 499 dolarów co przekłada się na około 1800 złotych netto. | CHIP