Procesor Snapdragon 850 w bazie Geekbench

Procesor Qualcomm Snapdragon 850 pojawił się w bazie popularnego benchmarku. Według serwisu WinFuture, premiera nowego SoC jest już blisko. Wbrew wcześniejszym spekulacjom, kolejny Snapdragon to jednak nie 855 a 850. Konstrukcyjnie będzie podobny do flagowego 845.
Procesor Snapdragon 850 w bazie Geekbench

Procesor w rodzaju Snapdragona 850 może być sercem urządzenia Microsoft Surface Phone (graf. Wccftech)

Snapdragon 850 jest 8-rdzeniowym układem zbudowanym według schematu big.LITTLE. Opiera się na rdzeniach Kryo 385 Gold, czyli zmodyfikowanych Cortex-A75. Rdzenie będą pracowały z częstotliwością do 2,96 GHz. Nadchodzący SoC znajdzie zastosowanie w komputerach z systemem Windows. Ma to być procesor korzystający z łączności 5G. Daty premiery na razie nie znamy.

Dell nieprzypadkowo wybrał nazwę Januss dla swojego urządzenia – rzymskie bóstwo początków i przejść o dwóch twarzach dobrze tu pasuje (graf. WinFuture)

Równocześnie z przeciekiem na temat Snapdragona 850 poznaliśmy też informacje na temat sprzętu, nad którym pracuje Dell, czyli składanego tabletu. Inżynierowie konstruują to urządzenie co najmniej od lata 2017 roku. Nietypowy model z Windowsem 10 i architekturą ARM ma wyjść pod nazwą Januss. Może bazować właśnie na układzie Snapdragon 850. Jeśli nieficjalne doniesienia o produkcie Della okażą się prawdą, może nowe urządzenie ożywi będący w ostatnim czasie w kryzysie świat tabletów. | CHIP