Razer i Microsoft pracują nad myszą i klawiaturą do Xboxa?

Od pewnego czasu ze strony Microsoftu pojawiały się sugestie, że firma myśli o wprowadzeniu do swojej konsoli poważnego wsparcia dla klawiatury i myszy. Zgodnie z dokumentami, do których dotarł serwis Windows Central, gigant z Redmond faktycznie planował dodanie obsługi myszy w kwietniowej aktualizacji systemu Xboxa dla deweloperów.
Razer i Microsoft pracują nad myszą i klawiaturą do Xboxa?

Przechwycona prezentacja zawiera informacje o wspólnych pracach obu firm, pokazując jak miałoby wyglądać wsparcie dla nowego sprzętu, co byłoby dostępne dla twórców oprogramowania oraz jakie zmiany w zasadach prowadzenia rozgrywek byłyby koniecznie.

Wprowadzenie obsługi klawiatury i myszy miałoby ogromny wpływ na możliwości konsoli w dziedzinie gier FPP, szczególnie multiplayer, dając graczom możliwość znacznie precyzyjniejszego poruszania się i celowania i wyrównując dzięki temu ich szanse wobec przeciwników korzystających z pecetów. Umożliwiłoby to wykorzystanie Xboxa jako maszyny do e-sportu, jednak wymusiłoby także ograniczenia w zestawianiu meczy pomiędzy użytkownikami konsol używającymi różnych urządzeń wejściowych. Dzięki obsłudze klawiatury i myszy powstałaby też możliwość przenoszenia na konsole gier strategicznych, które do tej pory pozostawały wyłączną domeną komputerów. | CHIP

Więcej:bezcatnews