SCUFF Vantage – modyfikowalny pad do PS4

SCUFF to firma znana z opracowywania drogich i profesjonalnych kontrolerów do gier. Vantage to najnowszy model przeznaczony do konsoli PS4, który posiada szereg udoskonaleń względem DualShocka 4. W zależności od potrzeb gracz może wymieniać jego elementy, które dołączone są oczywiście do zestawu. I tak wymienić może gumki na gałkach analogowych, czy krzyżak, a także pozbyć się modułu odpowiadającego za wibrację celem zmniejszenia wagi kontrolera. Dodane zostały łopatki, z których ucieszą się miłośnicy wyścigów oraz boczne przyciski, które pomogą w konfigurowaniu mark.
scuff vantage
scuff vantage

Do tego mamy także wbudowany system kontroli audio, wystarczy przeciągnąć palcem po touchpadzie, by zmienić głośność bez wchodzenia do ustawień gry czy konsoli. Da się również zmienić czułość spustu triggerów (3 poziomy wysokości).

Vantage zadebiutuje latem 2018 w USA w cenie 170 dolarów (około 615 zł) za model USB i 199 dolarów (około 720 zł) za wersję bezprzewodową. Jest to trzykrotnie większa kwota niż za zwykłego DualShocka, który w Polsce kosztuje około 220 zł (sprawdź aktualną cenę). W porównaniu jednak do innych padów dla konsolowych e-sportowców jak np. Razer Raiju nie jest to jednak wyjątkowa cena. | CHIP