Technologiczne gadżety dla dzieci

Poniżej przedstawiamy krótką listę interesujących gadżetów stworzonych z myślą o dzieciach. Przyjęliśmy proste kryterium: musi to być sprzęt jednoznacznie dla dzieci. Najnowsze konsole i smartfony się nie liczą, chyba, że liczymy także “wewnętrzne dziecko” siedzące w niemal każdym.
Technologiczne gadżety dla dzieci

Play Impossible Gameball

Pierwszy gadżet to piłka. Ale nie taka zwyczajna piłka, a piłka powiązana z aplikacją. Jak działa? Na wiele różnych, wymyślnych sposobów. Zobaczcie sami.

RoboPal – robot, który nauczy programowania

Programowanie to umiejętność bez której już teraz nie jest lekko, a w przypadku przyszłych pokoleń jej brak wepchnie młodego człowieka w czułe ramiona najmniej płatnych i nierozwojowych zawodów. Dlatego programowanie warto dzieciom wpajać od najmłodszych lat. Najlepiej przez zabawę. Mały robot wprawdzie nie nauczy żadnego z popularnych języków, ale pozwoli zrozumieć sposób myślenia niezbędny w procesie kodowania.

Robopal jest póki co projektem na Kickstarterze, ale już zdołał zebrać potrzebną do uruchomienia produkcji sumę.

Coding Block COBL

Kolejny gadżet dla dzieci uczący programowania. W tym przypadku nieco bardziej złożony i skierowany do ciut starszych dzieci. Są to klocki, które umożliwiają tworzenie dosyć złożonych konstrukcji, a jednocześnie pozwalające na wykorzystywanie licznych funkcji zaszytych w oprogramowaniu.

COBL Coding Block współpracuje ze sterującą aplikacją i Google App Inventor.

Oaxis Watch Phone

Czy to smartwatch? Czy to Telefon? Nie, to Watch Phone. Gadżet łączący cechy telefonu i smartwatcha. Służy głównie zdalnej kontroli nad dzieckiem. Można więc w czasie rzeczywistym śledzić lokalizację czy wykonywane połączenia.

Oczywiście podobne urządzenie jest w stanie ułatwić życie rodzicom, ale ociera się już o wizję całkowitej kontroli nad dzieckiem, znaną choćby z serialu “Black Mirror”.

Squaggle – tablet dla totalnej kontroli

Jak wszyscy wiemy internet pełen jest odpadków ludzkich myśli. I niekoniecznie chcemy by dzieci trafiły np. na 4chan prawda? Tak też pomyśleli twórcy Squaggle – tabletu dla dzieci.

Pozwala on na ograniczenie dostępu do aplikacji jedynie do grupy wskazanych przez rodzica programów. Do tego można ograniczyć czas spędzany w danej aplikacji.

Sphero BB8

Robot rodem z Gwiezdnych Wojen. Filmowy BB-8 zyskał sympatię widzów, a zabawkowy jest uwielbiany przez dzieci… i niemałą liczbę dorosłych.

Firma Sphero wyprodukowała zresztą wiele innych droidów korzystających z licencji Star Wars.

Technologicznych gadżetów dla dzieci jest oczywiście bardzo, bardzo wiele. Wybraliśmy ledwie kilka z nich. A jakie wy uważacie za szczególnie interesujące? | CHIP