Uber Jump – nowa usługa

Uber wprowadza możliwość wypożyczania w aplikacji rowerów elektrycznych JUMP. Usługa zadebiutuje w Berlinie pod koniec lata. Do końca roku Uber JUMP ma funkcjonować w innych europejskich miastach. Wypożyczenie roweru jest bardzo proste. Wystarczy ściągnąć na smartfon aplikację Uber i będąc w mieście, w którym pojawią się rowery JUMP, kliknąć ikonę menu w lewym górnym rogu. Następnie wybrać rower. Wówczas na mapce wyświetli się miejsce, gdzie zaparkowany został elektryczny rower. Pojazd odblokowywany jest za pomocą pinu. Po zakończonej podróży wystarczy przypiąć pojazd w wyznaczonym punkcie.
Uber Jump – nowa usługa

Rowery JUMP wyposażone są w system, który zapewnia prędkość rzędu 30 km/h podczas pedałowania, co ułatwia pokonywanie wzniesień. W mieście, gdzie rowery służą często do dojazdu do pracy, to istotne, by dotrzeć na miejsce w miarę wygodnie.

Wprowadzenie Uber JUMP jest wynikiem przejęcia przez Ubera w kwietniu tego roku firmy JUMP Bikes, z którą współpracował w San Francisco. Jeszcze w tym roku Uber planuje uruchomić w Berlinie inną usługę – Uber Green. Pozwoli ona na zamawianie przejazdów w pełni elektrycznymi samochodami. Usługa przechodzi obecnie fazę testową w Monachium.