W Warszawie startuje Pixel Heaven – festiwal gier retro

Pixel Heaven potrwa od 8 do 10 czerwca (od piątku do niedzieli). Jednodniowy bilet na wydarzenie kosztuje 35 złotych, natomiast weekendowy 60 złotych. Najwięcej będzie oczywiście gier retro, w tym automatów i flipperów. Ciekawie zapowiada się wystawa “Wall of Commodore”, czyli wszystkie 8-bitowe modele komputerów Commodere zebrane w jednym miejscu. Na wydarzeniu będzie obecnych prawie 100 wystawców – w tym również i redakcja CHIP-a. Więcej o wydarzeniu Pixel Heaven możecie przeczytać na jego stronie.
W Warszawie startuje Pixel Heaven – festiwal gier retro

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla fanów gier retro i produkcji niezależnych (graf. Pixel)

CHIP objął wydarzenie patronatem medialnym. Oczywiście pojawimy się na miejscu. Będzie okazja się spotkać i porozmawiać na naszym stoisku, a także wziąć udział w zabawie, którą organizujemy razem z Epsonem. Chętni będą mieli okazję otrzymać niezwykły portret stworzony przez dyrektora artystycznego CHIP-a. Piotr Sokołowski dorysuje uczestnikom rogi, skrzydła, zbroję, które wyświetlą się za ich plecami. Wydrukowane na miejscu zdjęcie zabierzecie na pamiątkę do domu.

Piotr Sokołowski stworzy dla was przy użyciu nowych technologii niezwykłe portrety (fot. CHIP)

Organizatorzy chwalą się także największa w Polsce strefą gier niezależnych. W weekend w Warszawie będzie można porozmawiać m.in. z projektantami gliwickiego studia Farm 51 odpowiedzialnego za gry “Chernobylite” i “World War 3”. Z kolei katowickie Jujubee, które pracuje nad grą “Kursk”, postara się odpowiedzieć na pytanie, czy gry powinny zacząć opowiadać prawdziwe historie.

To już 6 edycja wydarzenia, nie zabraknie tam także redakcji CHIP-a (graf. Pixel)

Na Pixel Heaven pojawią się także przedstawiciele GOG.com, którzy opowiedzą w jaki sposób udaje im się przywrócić do życia gry retro i jak przezwyciężają często bardzo zawiłe problemy natury prawnej. Równie interesująco zapowiada się spotkanie z twórcami kultowego programu o grach komputerowych “Escape”. Warto też się wybrać do namiotu z demosceną i na wystawę “Star Wars”, a także do strefy Lego.

Pixel Heaven to świetna okazja, aby przypomnieć sobie czasy, kiedy rodziła się scena gier wideo. Młodsi z kolei będą mogli odkryć zapomniane tytuły i zobaczyć w co zagrywali się ich rodzice. Do zobaczenia w ten weekend w starej zajezdni autobusowej w Warszawie! | CHIP