Xiaomi Redmi 6 Pro – na moment przed premierą

Seria smartfonów Redmi to jeden z motorów napędowych wzrostu popularności Xiaomi na świecie. Przedstawiciele tej linii zwykle cechują się świetną relacją możliwości i jakości wykonania do ceny, a ta w wielu częściach świata gra kluczową rolę. Redmi 6 Pro wygląda nieco inaczej niż wcześniejsi przedstawiciele tej linii. Wprawdzie Xiaomi nadal postawiło na sprawdzone wzornictwo opierające się o łączenie czarnego przodu z kolorowym tyłem urządzenia, ale tu mamy też ekran z charakterystycznym notch’em – stylistycznym rozwiązaniem wprowadzonym przez Apple w iPhone X. Od tego czasu kolejni producenci kopiują pomysł firmy z Cupertino.
Xiaomi Redmi 6 Pro – na moment przed premierą

Xiaomi Redmi 6 Pro pojawi się jeszcze w czerwcu – nie będzie to drogi smartfon, co może zainteresować wielu klientów (fot. Xiaomi)

Telefon może pochwalić się dość dużym ekranem o przekątnej 5,84″ i proporcji 19:9. Jest więc jeszcze bardziej wydłużony niż większość nowych modeli smartfonów. Redmi 6 Pro pracuje na Snapdragonie 625 i występuje w wersji z 3 GB lub 4 GB RAM. Użytkownik ma do dyspozycji 32 lub 64 GB i na tę chwilę nie wiadomo nic o konfiguracjach z bardziej pojemną pamięcią wewnętrzną.

Xiaomi Redmin 6 Pro ma centralnie umieszczony czytnik linii papilarnych i aparat główny przesunięty do rogu (fot. Xiaomi)

Jeśli chodzi o aparaty, to Xiaomi skorzystało z już posiadanych podzespołów. Główny aparat to zestaw znany z Redmi S2 składający się z sensorów 12-megapikselowego (Sony IMX486) oraz 5-megapikselowego (Samsung S5K5E8). Przedni aparat ma rozdzielczość 5 Mpix. Powinniśmy spodziewać się baterii o pojemność około 4000 mAh. Producent nie zdecydował się na usunięcie gniazda słuchawkowego. Niestety na pokładzie nie znajdzie się także moduł NFC. Cena jeszcze pozostaje nieznana i prawdopodobnie zostanie ujawniona podczas oficjalnej premiery, która nastąpi 25 czerwca | CHIP