9 generacja procesorów Intel Core

Najczęstszym źródłem przecieków są bazy popularnych benchmarków. Tym razem jednak informacja pochodzi wprost od producenta. Nowe procesory należą wyłącznie do rodzin Core i3 oraz Core i5, zatem brakuje informacji o najmocniejszych seriach (Core i7 oraz Core i9).
9 generacja procesorów Intel Core

Intel pokazał nam nazwy nowych CPU nieco przypadkiem. Chociaż może być to też celowy zabieg mający wzbudzić zainteresowanie nowymi CPU (graf. Intel)

Lista nowych CPU, która pojawiła się w dokumentacji Intela (tak, wiemy, że dokument został już zmieniony, a układy 9 generacji “zniknęły”), obejmuje:  Core i5-9600K, Core i5-9600, Core i5-9500, Core i5-9400, Core i5-9400T, Core i3-9100 oraz Core i3-9100.

Pierwsza część tabeli zawierającej m.in. nowe CPU. Zmiany względem poprzedników są nieznaczne (fot. Wccftech)

Porównując nowe CPU do dotychczasowych odpowiedników można zauważyć, że różnią się tylko taktowaniem, które w zależności od modelu jest wyższe o 100 MHz lub 200 MHz. Reszta, czyli liczba rdzeni, pojemność pamięci podręcznej czy TDP pozostają takie same. Procesory zapewne będą działały poprawnie na istniejących już płytach głównych. Można to wywnioskować po tym, że są opisane jako Coffee Lake S.

Druga część tabeli (fot. Wccftech)

Od producentów CPU trudno jest oczekiwać rewolucji co roku. Ósma generacja układów Core z pewnością przyniosła głębokie zmiany, a oczekiwanie tego samego od dziewiątej, byłoby nieco życzeniowe.

Trzecia część tabeli – Intel wykonał informacyjny falstart, ale może i dobrze? (fot. Wccftech)

Chociaż możliwe, że i w dziewiątej generacji zobaczymy procesory z różnymi architekturami. W ósmej generacji mamy przecież zarówno Kaby Lake R, jak i Coffee Lake | CHIP