GeForce GTX 11 jeszcze w sierpniu

Okres oczekiwania na kolejną generację kart graficznych NVIDII był długi, ale wkrótce powinien się zakończyć. Premiera spodziewana jest za nieco ponad miesiąc. Tak przynajmniej wynika z doniesień, które pojawiły się w oparciu o maile rozsyłane przez jednego z partnerów “zielonych”. Informację podał jako pierwszy jeden z kanałów na YouTube, a ta wydaje się być potwierdzana przez inne źródła. Kiedy więc zobaczymy nowe karty?
GeForce GTX 11 jeszcze w sierpniu

GeForce GTX 1180 będzie pierwszą kartą spośród nowości. NVIDIA ma pokazać układ z górnej półki 30 sierpnia. Następne mają być: topowy GTX 1180+ oraz GTX 1170. Obie mają zostać pokazane 30 września. Ostatnią z nowości będzie skierowany do segmentu średniego GTX 1160. Jego premiera ma odbyć się 30 października.

Karty mają od początku być dostępne zarówno w wersjach referencyjnych, jak i tych przygotowanych przez partnerów NVIDII. Wprawdzie “zieloni” mają zaplanowane wydarzenie na 21 sierpnia, ale to będzie raczej spotkanie z partnerami niż premiera nowych układów. Chociaż bez teaserów zapewne się nie obejdzie.

Daty premier to jedno, ale dokładna specyfikacja nowych kart NVIDII pozostaje niestety nieznana (fot. NVIDIA)

Nie wiadomo jeszcze czy w przypadku pierwszej karty NVIDIA zdecyduje się na samodzielne wydarzenie, czy raczej uświetni premierą nowych układów którąś z toczących się wówczas imprez. Rozpoczynająca się oficjalnie 31 sierpnia IFA może być jedną z takich okazji, ale bardziej prawdopodobne jest pojawienie się nowych GeForce’ów podczas wydarzeń ściśle związanych z gamingiem. Od 21 do 25 sierpnia trwa Gamescom w Kolonii, a od 31 sierpnia do 3 września PAX West w Seattle. Te imprezy wydają się być bardziej prawdopodobnym miejscem premiery. | CHIP