Hakerzy ukradli dane 21 milionów użytkowników aplikacji Timehop

Timehop to darmowa aplikacja na iOS-a i Androida, która pozwala zobaczyć co robiliśmy kilka lat temu. Dzień po dniu wyświetla stare filmy, zdjęcia i posty z serwisów społecznościowych, a także te z telefonu. Poza danymi użytkowników wykradziono również tokeny, które służyły do logowania do serwisów społecznościowych. Administratorzy Timehop z tego powodu zresetowali je 21 milionom użytkowników aplikacji.
Timehop
Timehop

Timehop
E-maile, numery telefonów i tokeny logowania do serwisów społecznościowych skradziono z serwisu Timehop (graf. Timehop)

W oświadczeniu serwis podkreśla, że skradzione klucze nie pozwalają na dostęp do wiadomości na Twitterze, Instagranie ani w Messengerze Facebooka. Mimo to, teoretycznie hakerzy mogli przez pewien czas przeglądać wrzucone posty, choć Timehop podkreśla w oświadczeniu na swojej stronie, że nie zaobserował podejrzanej aktywności na kontach użytkowników.

Twórcy aplikacji współpracują z amerykańską policją, która obserwuje fora w darkwebie, na których pojawiają się skradzione dane. Użytkownicy mogli ponadto zaobserwować, że zostali wylogowani z aplikacji i nie mają dostępu za jej pomocą do wspomnień z serwisów społecznościowych. Aby aplikacja Timehop je znowu wyświetlała, użytkownicy muszą ponownie przejść proces autoryzacji na Facebooku, Twitterze i Instagramie. | CHIP