Honor 9X ukaże się 24 lipca

Podobnie jak i poprzedni model, także i ten telefon korzysta z ośmiordzeniowego SoC HiSilicon Kirin 659 i 4 GB pamięci RAM. Na dane zostało przewidzianych do 128 GB. Ekran telefonu jest jednak inny niż w przypadku Honora 9 Lite. Tutaj, zgodnie z obowiązującą w tym roku “smartfonową modą” producent zdecydował się na wyświetlacz z tzw. notchem. Będzie to panel o  przekątnej 5.84″ oraz rozdzielczości 1080 x 2280.
Honor 9X ukaże się 24 lipca

Telefon wygląda nieco inaczej, ale pod wieloma względami to po prostu Honor 9 Lite (fot. Honor)

Częściowej zmianie uległa także konfiguracja aparatów. Główny aparat fotograficzny składa się nadal z dwóch modułów w konfiguracji 13 MPix + 2 MPix (gdzie drugi aparat pomaga w chwytaniu ostrości oraz uzyskiwaniu efektu bokeh). Tu więc zmiany nie ma. Jednak z przodu, w miejsce dwóch aparatów z Honora 9 Lite, w nowym Honorze 9X znajdziemy pojedynczy, za to 16-megapikselowy moduł.

Zapowiedź premiery Honora 9X (fot. GSMArena)

Bateria w nowym smartfonie ma pojemność 3000 mAh, pod tym względem zmiany nie ma. Urządzenie pracuje z Androidem 8.0 z nakładką EMUI 8.0. Można więc powiedzieć, że Honor 9X to lekko zmodyfikowana, bardziej dopasowana do obecnych trendów wersja ubiegłorocznego, dość dobrze ocenionego przez nas oraz naszych czytelników Honora 9 Lite. Cena także pozostanie atrakcyjna. Telefon został wyceniony na 218 dolarów czyli około 800 złotych. Nie wiemy jeszcze, kiedy nowy model trafi do Polski. Najpierw pojawi się w Indiach. | CHIP