Huawei P20 Pro i OnePlus 6 to flagowce z najlepszymi bateriami

Digital Trends przeprowadziło test, w którym wzięły udział następujące telefony: Huawei P20 Pro, OnePlus 6, Galaxy S9+, iPhone X, Google Pixel 2 XL oraz LG G7. Wszystkie urządzenia miały ustawioną taką samą jasność ekranu, korzystały z tej samej sieci Wi-Fi oraz tych samych kont społecznościowych. LG G7 wyłączył się jako pierwszy po 6 godzinach i 45 minutach pracy. Od tego momentu reszta urządzeń odtwarzała filmy z YouTube. Po 9 godzinach i 5 minutach odpadł Pixel 2 XL. Dwadzieścia minut dłużej wytrzymał iPhone X. Galaxy S9 Plus wyłączył się po 10 godzinach, a OnePlus 6 po kolejnych 40 minutach. Zwycięzca, Huawei P20 Pro zakończył test z wynikiem 11 godzin. Jak widać pojemność baterii niekoniecznie jest najważniejsza – Pixel 2 XL tuż po P20 Pro ma największe ogniwo ze wszystkich pozostałych, a zajął dopiero piąte miejsce.
flagowiec bateria
flagowiec bateria

MiejsceModelPojemność bateriiTyp wyświetlacza
1.Huawei P 20 Pro4000 mAhAMOLED
2.OnePlus 63300 mAhOptic AMOLED
3.Samsung Galaxy S9+3500 mAhSuper AMOLED
4.iPhone X2716 mAhSuper AMOLED
5.Google Pixel 2 XL3520 mAhP-OLED
6.LG G73000 mAhIPS-LCD

Każdy ze smartfonów na początku obsługiwał grę przez 30 minut co poskutkowało zmniejszeniem energii smartfonu do przynajmniej 91% (P20 Pro zużył w tym czasie jedynie 6% baterii). Następnie przez godzinę smartfony korzystały z funkcji “Explore” na Instagramie. Tutaj na prowadzenie wysunął się iPhone X, któremu energia spadła do 87%, podczas gdy najgorzej wypadł LG G7 (77% energii). Kolejne testy obejmowały 30 minut korzystania z Map Google, 30 minut nagrywania wideo w rozdzielczości Full HD, 2 godzin streamowania na YouTube, godzinę surfowania po sieci, godzinę przeglądania Facebooka oraz dwóch godzin słuchania muzyki na SoundCloud.

Huawei P20 Pro pozwala na najdłuższą pracę na jednym ładowaniu (fot. Damian Kwiek)

Czas działania smartfonu na jednym ładowaniu jest dla wielu użytkowników kluczowy. Pojemność baterii współczesnych flagowców to najczęściej 3000-3500 mAh, ale zdarzają się większe odstępstwa od tej normy. iPhone X ma akumulator o pojemności zaledwie 2716 mAh, podczas gdy Huawei P20 Pro aż 4000 mAh. Wpływ na czas pracy urządzenia ma jednak nie tylko wielkość baterii, ale też m.in. technologia, z jakiej wykonany jest ekran oraz system zarządzania energią.

Jeżeli bateria nie jest dla Was najistotniejszym parametrem polecamy zajrzeć do naszego rankingu smartfonów, gdzie znajdziecie bardziej kompleksowe informacje na temat wielu innych modeli. | CHIP

[banner slot=”text”]