Intel Core 9 generacji będą działały na Z370?

Całkiem prawdopodobne jest, że najnowsza generacja procesorów Intel Core nie będzie wymagała zmiany ani podstawki, ani nawet chipsetu. Intel, przyzwyczaił klientów do tego, że stosując w CPU nową podstawkę albo nowy układ sterujący płyty głównej,  w zasadzie zmusza ich do wymiany płyty głównej. Teraz, jak się okazuje, nadchodzące procesory generacji 9 mogą to zmienić. Na listach zmian wprowadzonych w BIOS-ach kilku nowych płyt głównych korzystających z chipsetu Intel Z370 znalazły się zapisy mówiące, że BIOS-y te wprowadzają obsługę CPU nowej generacji.
Intel Core 9 generacji będą działały na Z370?

Intel Z370 wystarczy by obsłużyć nie tylko CPU generacji 8? (fot. Intel)

Nie ma pewności, o które procesory tak naprawdę chodzi, jednak najbardziej prawdopodobne jest to, że są to układy, które znamy pod kodową nazwą Whisky Lake. Może też okazać się, że nowa generacja procesorów wspomniana w kontekście nowych BIOS-ów będzie raczej czymś na kształt Coffee Lake Refresh, czyli ulepszoną  i usprawnioną wersją procesorów które znamy z aktualnej, ósmej generacji.

[banner slot=”text”]

O generacji 9 wiadomo jeszcze niewiele. Wprawdzie niedawno pisaliśmy o przeciekach dotyczących nowych CPU, ale nie zawierały one pełnej listy procesorów. Zabrakło w niej Core i7 oraz Core i9. Te ostatnie prawdopodobnie trafią na mainstreamową platformę Intela i zapewne to właśnie będą, pojawiające się ostatnio w licznych przeciekach, ośmiordzeniowce. Oznaczałoby to, że aby skorzystać z nowego 8-rdzeniowego procesora nie trzeba byłoby zmieniać płyty głównej. Sprawiłoby to z pewnością miłą niespodziankę użytkownikom | CHIP