iPhone 6 i Redmi 4 to najczęściej naprawiane smartfony

Analizując dane podane przez Blancco trzeba wziąć pod uwagę, że osobno zestawiono urządzenia z Androidem i iOS-em. Warto dodać, że dane dotyczą nie tylko nowych smartfonów, ale także starszych urządzeń dostępnych na rynku wtórnym. Na podstawie tych danych nie można zatem porównać awaryjności produktów Apple ze smartfonami Samsunga, Xiaomi czy Huawei. Wiemy natomiast, że awaryjność wszystkich modeli iPhone’ów jest podobna do wszystkich przebadanych urządzeń z Androidem. Usterki stwierdzono w 12,5 procentach przypadków jeśli chodzi o urządzenia z iOS-em i w 14 procentach smartfonów z Androidem.
iPhone 6 i Redmi 4 to najczęściej naprawiane smartfony

iPhone 6 jest najczęściej oddawanym do naprawy smartfonem Apple (graf. Blancco)

Najbardziej awaryjne są telefony używane przez Europejczyków. I to niezależnie od systemu operacyjnego. Zarówno smartfony z iOS-em jak i z Androidem, które trafiły do przebadania w europejskim laboratorium Blancco, miały usterki w aż około 40 procentach przypadków. Może się to wiązać z faktem, że w Europie zdecydowanie częściej klienci kupują starsze modele, które w naturalny sposób są podatne na większe lub mniejsze usterki. I dłużej z tych telefonów korzystają. Amerykanie po prostu częściej wymieniają telefony na nowsze.

Najczęściej naprawianym smartfonem z Androidem jest Xiaomi Redmi 4 (graf. Blancco)

W iPhone’ach najczęściej psuje się mikrofon słuchawkowy. Często zawodzą też ekrany i flesz aparatu fotograficznego. Natomiast w telefonach z Androidem awarii najczęściej ulega klawisz menu. Drugą najpopularniejszą usterką jest, podobnie jak w iPhone’ach, problem z mikrofonem. | CHIP