MSI przypadkiem zdradza plany AMD

Intel ostatnio zwiększył liczbę rdzeni w swoich procesorach Core. Wiele wskazuje na to, że również AMD pokaże wkrótce procesory z większą liczbą rdzeni niż 8, jak w obecnych Ryzenach 7. Potwierdza to reklama płyt głównych z chipsetem B450, jaką MSI zamieściło ostatnio w sieci. Oto i ona:
MSI przypadkiem zdradza plany AMD

8 i więcej… rzecz w tym, że póki co nie ma tego “więcej” na rynku (fot. MSI)

W informacji o sekcji zasilania nowych płyt głównych MSI wspomina o tym, że jest ono dopasowane do procesorów 8-rdzeniowych i mających więcej niż 8 rdzeni. Rzecz w tym, że dla platformy AM4 nie ma takich procesorów… a przynajmniej nic o nich na razie nie wiemy.

Możliwe, że chodzi już o układy w architekturze Zen 2. To byłoby dość rozsądne wyjaśnienie, zwłaszcza, że będą to już układy wytwarzane w procesie technologicznym 7 nm. To oczywiście spowoduje zmniejszenie rozmiarów wszystkich elementów procesora, a tym samym niejako zrobi się nieco miejsca na dodatkowe rdzenie. Według części źródeł w ramach architektury Zen 2 mają pojawić się układy nawet 12-rdzeniowe.

Ryzeny będą do 2020 roku korzystały z tej samej podstawki AM4 (fot. Krzysztof Bogacki/CHIP)

Biorąc pod uwagę fakt, że AMD zapowiedziało już dawno, że podstawka AM4 będzie obowiązującą aż do 2020 roku, można uznać, że MSI pośpieszyło się odrobinę publikując taką informację w swojej reklamie | CHIP