Nerchio walczy o trzecie z rzędu polskie zwycięstwo w turnieju StarCrafta II w Walencji

Zarówno Elazer jak i MaNa (Grzegorz Komincz) odpadli już z turnieju zajmując trzecie miejsca w swoich grupach. Nerchio dość dobrze ułożyła się drabinka turniejowa i na najgroźniejszych rywali może trafić dopiero w półfinale. Wcześniej jednak Polak musi pokonać m.in. Harstema, czyli grającego pod tym nickiem Holendra Kevina de Koning.  Mecz Polaka można oglądać z polskim komentarzem na Twitchu.
Nerchio walczy o trzecie z rzędu polskie zwycięstwo w turnieju StarCrafta II w Walencji

Nerchio zagra o 19:00 w 1/16 turnieju w Walencji (graf. Liquipedia)

Walencja jest szczęśliwym miejscem dla polskich zawodników. Nerchio dwa lata temu triumfował w tym hiszpańskim mieście. Jego sukces powtórzył w zeszłym roku Mikołaj Elazer Ogonowski. Artur Bloch jednak nie będzie miał łatwego zadania. Faworytem turnieju jest prowadzący z 8520 punktami WCS fiński zawodnik Joona “Serral” Sotala. Groźni są także Niemiec Tobias “ShoWTimE” Sieber i Amerykanin Alex “Neeb” Sunderhaft, z którymi Nerchio zagra najwcześniej w półfinale turnieju w Walencji.

W turnieju zostali jeszcze najlepsi zawodnicy tego sezonu World Championship Series (graf. Liquipedia)

Nerchio zajmuje obecnie 5 miejsce w rankingu World Championship Series. Jeśli Polak osiągnie dobry wynik podczas zawodów w Walencji, jest duża szansa, że zagwarantuje sobie udział w finałach rozgrywek podczas BlizzConu w kalifornijskim Anaheim. 2 listopada na wydarzeniu organizowanym przez producenta “StarCrafta II”, firmę Blizzard Entertainment, 16 zawodników powalczy o miano Mistrza Świata. Na turniej zaproszeni zostaną najlepsi zawodnicy koreańscy, a także 8 zawodników spoza tego kraju. | CHIP