Nowe MacBooki Pro mają cichsze klawiatury

Apple co prawda twierdzi, że powodem wprowadzenia nowych klawiatur w MacBookach nie są problemy z zacinającymi się klawiszami. Możliwe jednak, że koncern nie chce przyznać, że problemy występują ze względu na toczące się w amerykańskich sądach sprawy wytoczone przez niezadowolonych klientów. Jednak Apple skupia się na pozytywnych cechach swoich urządzeń, podkreślając zaletę jaką jest cicha praca serii z 2018 roku.
Nowe MacBooki Pro mają cichsze klawiatury

Nowe MacBooki będą miały cichsze klawiatury (fot. Apple)

Za 15-calowy model MacBooka Pro zapłacimy w polskim sklepie co najmniej Apple w zależności od konfiguracji 12 lub 14 tysięcy złotych. Obie wersje mają Touch Bar i Touch ID, wyświetlacz Retina z technologią True Tone, cztery porty Thunderbolt 3 i 16 GB pamięci DDR4 taktowanych częstotliwością 2400 MHz. Droższa wersja pracuje na 6-rdzeniowym procesorze 8 generacji Intel Core i7 taktowanym częstotliwością 2,6 GHz, który w trybie Turbo Boost osiąga 4,3 GHz. Tańszy jest nieco wolniejszy, bo 2,2 GHz i osiąga 4,1 GHz w trybie Turbo Boost. W 15-calowych MacBookach Pro zainstalowano karty graficzne Raden Pro 555X i Radeon Pro 560X. Obie z pamięcią 4 GB GDDR5. Różnicę widać też w dostępnej pamięci SSD. Droższy model ma 512 GB przestrzeni na pliki, użytkownicy tańszej wersji muszą zadowolić się połową tej pojemności.

Apple MacBook Pro to maszyna, którą docenią fani marki. Zamożni fani marki (fot. Apple)

Póki co, w polskim sklepie Apple’a nie pojawiła się najsilniejsza z nowych maszyn: wyposażony w sześciordzeniowy, mobilny Core i9, 32 GB RAM, Radeonem Pro 560X i nośnikiem SSD 4 TB będzie docelowo kosztowała ponad 32 tysiące złotych.

Większy wybór co do podzespołów mają klienci, których zadowoli 13-calowy ekran. Tu ceny MacBooków Pro wahają się od 6,5 tysiąca złotych, a kończą na 10 tysiącach. Wyposażone one są w procesory Intel Core i5 i 8 GB pamięci LPDDDR3 taktowanej 2133 MHz i zintegrowaną grafiką Intela. W zależności od konfiguracji dostępne są 2 lub 4 porty Thunderbolt 3, a także wyświetlacze Retina z lub bez technologii True Tone. Modele różnią sie oczywiście też dostępną pamięcią SSD. Najtańszy model ma 128 GB, natomiast najdroższy – 512 GB. | CHIP