Premiera płyt głównych AMD B450 z bezpłatnym wsparciem StoreMI

Główną nowością w płytach B450 jest bezpłatna obsługa technologii StoreMI. To oprogramowanie, które pozwala przyspieszać działanie dysków przenosząc przy pomocy buforu w postaci pamięci RAM najczęściej używane pliki na dysk SSD. Więcej o tej technologii przeczytacie w artykule Artura Wigo. Co ważne, w przeciwieństwie do płyt Intela, obsługujących podobną technologię (na przykład Intel Optane) StoreMI nie wymaga dokupienia dodatkowej pamięci.
Premiera płyt głównych AMD B450 z bezpłatnym wsparciem StoreMI

Płyty główne z serii B450 mają bezpłatną obsługę StoreMI (graf. AMD)

Płyty B450 podobnie jak te z serii B350, są skierowane zarówno do osób, które chcą zbudować niedrogi sprzęt ze średniej półki jak i tych nieco bardziej zaawansowanych. Płyty główne z serii B450 pozwalają podkręcać procesor i pamięć RAM. W połączeniu ze wspomnianym wcześniej StoreMI to ciekawa propozycja dla graczy, którym zależy na stworzeniu wydajniejszej konfiguracji.

Przykładowe konfiguracje oparte na produktach AMD (graf. AMD)

Płyty AMD oparte na gnieździe AM4 będą wspierane co najmniej do 2020 roku. Oznacza to, że na obecnej generacji płyt głównych AMD będziemy mogli w przyszłości zwiększyć moc komputera wymieniając procesor na zbliżające się CPU Zen 3. | CHIP