Samsung rejestruje markę Galaxy Watch

Możliwe że w serii urządzeń produkowanych już pod marką Galaxy Watch pojawi się asystent głosowy Bixby. Według nieoficjalnych informacji, Samsung mógłby też zamienić stosowany do tej pory własny system operacyjny Tizen OS na Wear OS, czyli wersję Androida przeznaczoną dla inteligentnych zegarków. Byłoby to ciekawym ruchem, biorąc pod uwagę popularność systemu Google’a i dużą liczbę aplikacji.
Samsung rejestruje markę Galaxy Watch

Galaxy Watch
W koreańskim urzędzie patentowym pojawiły się logo i nazwa Galaxy Watch (graf. Galaxy Club)

Bixby co prawda od dłuższczego czasu jest w smartfonach koreańskiego producenta, ale jego możliwości nie zostały jak do tej pory wykorzystane w żadnym smartwatchu Samsunga. Warto wspomnieć, że starsze smartzegarki Gear S3 są wyposażone w funkcję S Voice, czyli wcześniejszą wersję asystenta głosowego. Niestety, raczej nie ma co na razie liczyć na rozmowę z Bixby’m po polsku.

Niewykluczone że o zegarku Galaxy Watch Samsung powie 9 sierpnia podczas premiery smartfonu Galaxy Note 9. Jednak bardziej prawdopodobne wydaje mi się, że dojdzie do tego dopiero miesiąc później podczas targów elektroniki użytkowej IFA w Berlinie, które potrwają od 31 sierpnia do 5 września.  | CHIP