Samsung rejestruje markę Galaxy Watch

Fot. Kārlis Dambrāns
W koreańskim urzędzie patentowym koncern zabezpieczył prawnie logo Galaxy Watch. Nowa seria zegarków w porównaniu z dotychczasowymi Gear S powinna mieć nieco większą baterię i zmieniony wygląd.

Możliwe że w serii urządzeń produkowanych już pod marką Galaxy Watch pojawi się asystent głosowy Bixby. Według nieoficjalnych informacji, Samsung mógłby też zamienić stosowany do tej pory własny system operacyjny Tizen OS na Wear OS, czyli wersję Androida przeznaczoną dla inteligentnych zegarków. Byłoby to ciekawym ruchem, biorąc pod uwagę popularność systemu Google’a i dużą liczbę aplikacji.

Galaxy Watch
W koreańskim urzędzie patentowym pojawiły się logo i nazwa Galaxy Watch (graf. Galaxy Club)

Bixby co prawda od dłuższczego czasu jest w smartfonach koreańskiego producenta, ale jego możliwości nie zostały jak do tej pory wykorzystane w żadnym smartwatchu Samsunga. Warto wspomnieć, że starsze smartzegarki Gear S3 są wyposażone w funkcję S Voice, czyli wcześniejszą wersję asystenta głosowego. Niestety, raczej nie ma co na razie liczyć na rozmowę z Bixby’m po polsku.

Niewykluczone że o zegarku Galaxy Watch Samsung powie 9 sierpnia podczas premiery smartfonu Galaxy Note 9. Jednak bardziej prawdopodobne wydaje mi się, że dojdzie do tego dopiero miesiąc później podczas targów elektroniki użytkowej IFA w Berlinie, które potrwają od 31 sierpnia do 5 września.  | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.